جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون وزیر بهداشت با اشاره به بستری بیش از ۴۳ هزار بیمار کرونایی در سراسر کشور، گفت: ۲۵ هزار بیمار نیز به صورت بستری موقت خدمات دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی غروب چهارشنبه در پایان سفره یک روزه خود به استان گیلان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بستری ۴۰ هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی کشور، اظهار کرد: از این تعداد دو هزار بیمار در استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۵ هزار بیمار کرونایی به صورت بستری موقت خدمات درمانی و بهداشتی دریافت می کنند، گفت: زیر ساخت هایی فراهم شده تا در صورت نیاز تخت های بیمارستانی در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم.

معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به پیش بینی راه اندازه سوله های بحران و بیمارستان های صحرایی برای اکثر استان های درگیر، افزود: در استان گیلان همانند استان های شمالی روند کرونا صعودی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از دو هزار نفر در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند، ادامه داد: خوشبختانه سرعت واکسیناسیون در سطح کشور نیز افزایش یافته و روزانه بیش از ۵۰۰ هزار دُز واکسن تزریق می شود.

جان بابایی با اشاره به اینکه این روند نوید دهنده افق روشنی در زمینه واکسیناسیون است، گفت: در صورت مشارکت و همراهی مردم، انجام واکسیناسیون و اجرای طرح شهید سلیمانی در روزهای آینده شاهد روند کاهش ابتلاها، بستری و فوتی های ناشی از کرونا در کشور باشیم.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان نگران تخت های بیمارستانی نباشد، افزود: تمهیدات لازم برای همه استان های درگیر اندیشیده شده تا تخت های مورد نیاز هر استان را تأمین و در اختیار آنها قرار دهیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان