جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به راه اندازی سایت لاکان برای پذیرش بیماران گفت: بزودی ۲۰۰ تخت جدید در این مجموعه و نیز بیمارستان حشمت رشت آماده پذیرش بیماران کرونایی می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع عصر امروز در دیدار دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از تلاش های کادر درمان و حمایت های وزارت بهداشت اظهار کرد: گیلان از نخستین استان های درگیر با کرونا بود و پس از دو ماه ابتدایی شیوع ویروس، در پیک های دوم، سوم و چهارم با بیمارهای کمتری نسبت به میانگین استان های دیگر مواجه شد. 

وی کاهش رعایت دستورالعمل ها و سرعت سرایت سویه جدید این بیماری را از عمده علل افزایش موج کرونا و تعداد بستری شدگان در استان دانست و افزود: گیلان متأسفانه جزو پنج استان در کمترین میزان مراعات دستورالعمل های بهداشتی قرار دارد که انتظار است مردم فهیم استان همچون دوره های گذشته مقابله با بیماری، همکاری های لازم را با کادر درمان داشته باشند. 

استاندار گیلان پرهیز از عادی انگاری و افزایش مراقبت ها توسط مردم را گامی موثر برای دستیابی به سیر نزولی بیماری دانست و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در پیام تلویزیونی امروز خود بر لزوم رعایت دستورالعمل ها به ویژه در مراسم های ایام محرم تأکید کرده اند. 

زارع با اشاره به اینکه حجم فشارها بر کادر درمان بسیار بالاست، بر لزوم تقویت تجهیزات و امکانات موردنیاز دانشگاه علوم پزشکی و دارو تأکید کرد و گفت: در بخش درمان با افزایش تخت های ICU و ویژه کرونایی، امکانات سی تی اسکن، اکسیژن ساز و ونتیلاتور نیز تقویت شده است. 

بزودی ۲۰۰ تخت جدید در مجموعه لاکان و همچنین بیمارستان حشمت رشت آماده پذیرش بیماران کرونایی می شود
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه گیلان پس از پیک اول، جزء استان های آرام کشور از لحاظ مواجهه با کرونا بوده، اظهار کرد: سویه جدید بیماری کاملا متفاوت است و براین اساس تمامی ظرفیت ها، پای کار هستند و خوشبختانه در سطح کشور و استان، تخت برای پذیرش بیماران تعبیه شده و مردم نگرانی نداشته باشند. 

قاسم جان بابایی با اشاره به راه اندازی سایت لاکان برای پذیرش بیماران گفت: سایت لاکان طرحی الگویی برای سایر استان های کشور است و بزودی ۲۰۰ تخت جدید در این مجموعه و نیز بیمارستان حشمت رشت آماده پذیرش بیماران کرونایی می شود. 

وی با بیان اینکه شرایط بیماری به رفتارهای مردم و میزان مراعات دستورالعمل های بهداشتی بستگی دارد، از ارسال چند دستگاه اکسیژن ساز به گیلان تا هفته آتی خبر داد و افزود: برخی مشکلات در تأمین دارو و سرم هم به زودی در حال برطرف شدن است. 

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار نظارت بر درمانگاه های شبانه روزی و پذیرش در تمامی درمانگاه های دولتی، نهادها و نیروهای مسلح برای ارائه خدمات سرپایی و تزریقات کرونایی شد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان