جستجوگر خبری شهرستان شفت

در جلسه شورای شهر رشت به بخشودگی بخشی از اجاره بهای املاک تحت تملک شهرداری رشت به واسطه کاهش مشکلات اقتصادی به شهروندان در ایام کرونایی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در سومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: در راستای تحقق یکی از وعده های شورای ششم رشت مبنی بر شفاف سازی، جلسه امروز صحن شورا به صورت آنلاین پخش می شود و تمامی شهروندان می توانند از این طریق از مضمون دستورات و اقدامات و نطق اعضای شورا مطلع شوند. 

تسریع در اجرای واکسناسیون پرسنل شهرداری رشت
محمد حسین واثق کارگرنیا با تسلیت به مناسبت درگذشت یکی از پرسنل شهرداری رشت به واسطه ابتلا به ویروس کرونا افزود: امیدواریم شهرداری رشت با انجام هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اجرای واکسناسیون پرسنل شهرداری رشت تسریع ببخشد. 

وی به تشدید مشکلات اقتصادی به واسطه شیوع کرونا در رشت اشاره کرد و گفت: بسیاری از صنوف به واسطه این ویروس منحوس با مشکلات فراوانی مواجه شده اند و از شهردار رشت انتظار داریم با توجه به اینکه برخی از اماکن متعلق به شهرداری رشت تحت الاجاره برخی از شهروندان قرار دارد، از این بابت همکاری های لازم به منظور بخشودگی بخشی از اجاره بها در این روزهای کرونایی با هدف کاهش بار مشکلات اقتصادی را داشته باشند.

موافقت اعضای شورا با تشکیل کمیسیون تخصصی توسعه پایدار
رئیس شورای اسلامی شهر رشت به اعلام وصول طرحی تحت عنوان تشکیل کمیسیون تخصصی توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: این طرح با امضای یازده عضو شورای رشت به صحن جلسه امروز ارسال شده است و برای تصویب این طرح را به رای می گذاریم.

با موافقت اعضای شورای شهر رشت، طرح تشکیل کمیسیون تخصصی توسعه پایدار در رشت به تصویب رسید.

عضویت پنج عضو شورا در کمیسیون ماده صد شهرداری رشت
کارگرنیا با اشاره به تمایل برخی از اعضای شورای شهر رشت مبنی بر عضویت در کمیسیون ماده صد شهرداری رشت بیان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از همکاران شورا تمایل دارند تا در این کمیسیون عضویت داشته باشند بنده قصد دارم به منظور جلوگیری از بروز هر گونه دلخوری، حق انتخاب را بر عهده همکاران شورایی ام بگذارم و هر کدام از اعضای شورا که تمایل به عضویت در این کمیسیون دارند می توانند اعلام نظر کنند و در نهایت نیز این موضوع به رای گذاشته شود. 

پس از صحبت های رئیس شورا مبنی بر اعلام نظر اعضای شورا پیرامون عضویت در کمیسیون ماده صد شهرداری رشت، مسعود عباس نژاد، مهدی نوری هریس، سید امیر حسین علوی، هادی رمضانی، علیرضا تاج شهرستانی، مجید عزیزی، رضا عاشری، نادر حسینی اعلام تمایل کردند که در نهایت و با رای اعضای شورا رضا عاشری، مسعود عباس نژاد، علیرضا تاج شهرستانی، هادی رمضانی، مهدی نوری هریس به عنوان اعضای کمیسیون ماده صد شهرداری رشت در سال نخست فعالیت شورای ششم انتخاب شدند. 

یک بام و دو هوا در مشکلات مربوط به زمین های نسقی رشت
عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به دغدغه های پیرامون تعیین تکلیف وضعیت زمین های نسقی در رشت اظهار کرد: باید ساخت و سازها بر اساس نظم و نظامی مشخص انجام شود و متاسفانه در شرایط فعلی بسیاری از ساخت و سازها بدون حساب و کتاب انجام می شود. 

هادی رمضانی با بیان اینکه شاهد یک بام و دو هوا در اجرای برخی از دستورات هستیم، افزود: مشکل زمینهای نسقی در برخی از شهرها برطرف شده است اما متاسفانه در رشت این مشکل همچنان باقی است. 

وی به در نظر گرفتن تخفیف پرداخت عوارض ساخت و ساز برای شهروندان طی یک مدت زمانی مشخص اشاره کرد و گفت: به واسطه شیوع کرونا و مشکلاتی که متعاقب آن رقم خورده است تعدادی از افراد تقاضای تمدید این مهلت به منظور برخورداری از بخشودگی عوارض را دارند.

رمضانی با اشاره به وضعیت نامطلوب پل های عابر پیاده بیان کرد: شرکت سازنده این پل ها بر اساس قرار داد، قرار بود در کنار پل های عابر پیاده نسبت به احداث بالابر اقدام کند اما این تعهد در برخی از موارد انجام نشده و یا دائما با خرابی بالا بر مواجه هستیم و انتظار داریم این مشکل نیز هر چه سریعتر برطرف شود. 

ضابطه مند کردن ساخت و سازهای نسقی در رشت 
عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم اظهار کرد: بسیاری از هیئت های عزاداری در سطح رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی مشغول اجرای برنامه های سوگواری سرور و سالار شهیدان هستند و انتظار داریم با این هیئت های همکاری های لازم انجام شود. 

نادر حسینی به انجام برخی از کنده کاری ها درسطح شهر رشت توسط اداره آب و فاضلاب رشت به منظور اجرای برخی از پروژه ها اشاره کرد و گفت: برخی از این کنده کاری ها مدتهاست به حال خودش رها شده است و امیدواریم این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود. 

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای نسقی در سطح رشت باید ساماندهی و ضابطه مند شود، افزود: در دوره گذشته شورا شیوه نامه ای به منظور ضابطه مند کردن ساخت و سازهای نسقی در رشت به تصویب رسید و انتظار داریم با اجرایی شدن این مهم هر چه سریعتر شاهد برطرف شدن مشکلات پیرامون این موضوع باشیم. 

در این جلسه با پیشنهاد رئیس شورا و موافقت اعضای شورای شهر رشت نمایندگان شورا در کمیسیون های شهرداری رشت انتخاب شدند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان