جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تزریق روزانه ۵۰۰ هزار دوز واکسن در کشور خبر داد و گفت: این ویروس علیرغم اینکه سرعت بالایی دارد اما با پیگیری طرح شهید سلیمانی، افزایش واکسیناسیون و همچنین ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، قاسم جان بابایی امروز در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به افزایش روند صعودی ابتلا به کرونا در کشور، اظهار کرد: علاوه بر استان های شمالی، استان های تهران و خراسان رضوی نیز سیر صعودی کرونا را طی می کنند. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۴۳ هزار بیمار در بیمارستان های کشور بستری هستند، افزود: حدود ۲۵ هزار بیمار نیز در کل کشور در وضعیت بستری موقت هستند که خدمات بستری موقت دریافت می کنند. 

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهیا کردن زیرساخت های موقت در کشور جهت بستری بیماران خبر داد و گفت: تخت های صحرایی و سالن های بحران از حمله اقداماتی است که جهت بستری بیماران احتمالی کرونا در کل کشور پیش بینی شده است. 

جان بابایی با بیان اینکه شمار ابتلا در گیلان همچنان صعودی است، تصریح کرد: حدود دو هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند و به همین میزان نیز به صورت بستری موقت در حال دریافت خدمات هستند. 

وی با اشاره به فرمایش صبح امروز مقام معظم رهبری در خصوص در پیش گرفتن اقدامات کنترلی بیماری کرونا بیان کرد: پیگیری طرح شهید سلیمانی در کنار واکسیناسیون بهترین راهکار جهت کنترل بیماری کرونا است چرا که ویروس جدید بسیار مسری است. 

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه بالای ۵۰۰ هزار دوز واکسن تزریق می شود که در صورت همراهی مردم و تقویت طرح شهید سلیمانی روزهای بهتری مورد انتظار مردم است. 

جان بابایی از تامین تخت های درمانی به مردم اطمینان خاطر داد و بیان کرد: تخت های لازم برای بستری بیماران مبتلا و همچنین تخت های موقت در کشور به اندازه کافی موجود است اما نیاز مبرم به همکاری کردم داریم. 

وی با بیان اینکه کرونا همچون سایر کشورها همیشه در ایران باقی خواهد ماند، افزود: پیشگیری و درمان این بیماران واکسیناسیون است و با خطوط تولید واکسن هایی چون برکت و پاستور یقینا آینده ای بهتر در انتظار ما است. 

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه کرونا در آینده تبدیل به یک بیماری مزمن منطقه ای میشود، گفت: وقتی که کرونا جزیی از زندگی مردم شد با واکسیناسیون دوره ای واکسن میتوان شیوع بیماری را کنترل کرد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان