جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه شرایط بیماری کرونا به رفتار مردم و رعایت دستور العمل ها بستگی دارد، گفت: مشکل دارو و سِرم در روزهای آینده برطرف می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی عصر چهارشنبه در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به اینکه گیلان پس از پیک اول جز استان های آرام کشور از لحاظ مواجهه با کرونا بود، گفت: سویه جدید بیماری کرونا کاملاً متفاوت است و بر این اساس تمام ظرفیت ها، پای کار هستند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در سطح کشور و استان گیلان تخت برای پذیرش بیماران تعبیه شده و مردم نگرانی نداشته باشند.

جان بابایی با اشاره به راه اندازی سایت لاکان برای پذیرش بیماران، تصریح کرد: این سایت طرحی الگویی برای سایر استان های کشور است.

معاون وزیر بهداشت و درمان به تأمین تخت های بیمارستانی برای این سایت و بیمارستان حشمت اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک ۲۰۰ تخت جدید در این مجموعه و بیمارستان حشمت رشت آماده پذیرش بیماران کرونایی می شود.

وی با بیان اینکه شرایط بیماری به رفتارهای مردم و میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی بستگی دارد، گفت: هفته آتی چند دستگاه اکسیژن ساز به گیلان ارسال خواهد شد.

جان بابایی در ادامه به برخی مشکلات در تأمین دارو و سرم در کشور اشاره و تأکید کرد: با توجه به واردات سرم و توزیع آن در کشور به زودی این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

وی خواستار نظارت بر درمانگاه های شبانه روزی و پذیرش در تمامی درمانگاه های دولتی، نهادها و نیروهای مسلح برای ارائه خدمات سرپایی و تزریقات کرونایی شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان