جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به فوت ۴۴ بیمار کرونایی طی یک شبانه روز در استان، گفت: این تعداد فوتی در ماه های اخیر بی سابقه بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، انوش دهنادی مقدم ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به تشریح آخرین آمارهای کرونایی گیلان پرداخت و گفت: متأسفانه طی شبانه روز گذشته تعداد فوتی های گیلان بسیار بالا بوده است.

وی با اشاره به فوت ۴۴ بیمار کرونایی در در شبانه روز گذشته در استان گیلان، گفت: این تعداد فوتی در ماه های اخیر بی سابقه بوده است.

دهنادی مقدم با بیان اینکه خطر ابتلاء به کرونا همه را تهدید می کند، افزود: متأسفانه عدم توجه شهروندان به رعایت دستور العمل های کرونایی و استفاده نکردن از ماسک، برگزاری دورهمی ها و ترددهای غیر ضرور در سطح شهر شرایط را برای افزایش تصاعدی ابتلاء، بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونا فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۴۷۴ بیمار جدید در بیمارستان ها بستری شده اند، اضافه کرد: با بستری این تعداد بیمار مجموع بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی گیلان به هزار و ۹۸۸ بیمار رسید.

دهنادی مقدم همچنین به پر شدن تخت های بیمارستانی استان گیلان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر تنها بیماران کرونایی خدمات درمانی دریافت می کنند سایر بیماران از این خدمات محروم شده اند.

وی ادامه داد: با بستری ۱۶ بیمار بدحال در شبانه روز گذشته، تعداد بیماران بد حال کرونایی نیز به ۳۲۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی گیلان رسید.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه خیز پنجم کرونا در استان با شیوع ویروس دلتا کرونا، سبب افزایش بی اندازه این بیماری در این استان شده است، تأکید کرد: در صورتی مهار نشدن این روند بیمارستان های گیلان توان ارائه خدمات به بیماران را نخواهد داشت.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان