جستجوگر خبری شهرستان شفت

پیک پنجم کرونا در گیلان با شدت در حال افزایش بوده و در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار کرونایی در این استان فوت شده و هر روز بر تعداد فوتی های کرونایی در کشور افزوده می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ویروس دلتا همچنان در کشور در حال جولان بوده و آن طور که  از شواهد و قرائن مشخص است احتمالاً تا چند هفته آینده همه گیری کرونا در پیک پنجم با ویروس جهش یافته دلتا بر همین مدار حرکت خواهد کرد.

پیک پنجم کرونا در حالی در کشور در حال جولان دادن است که رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم به زیر ۵۰ و زدن ماسک به زیر ۳۵ درصد رسیده و با ادامه داشتن این روند قطعاً کنترل کرونا بسیار سخت و طولانی خواهد بود.

در این روزهای گرم تابستان کادر درمان با آن گان های بسیار گرم هشت ساعت در روز و بلکه بیشتر در حال جهاد و فداکاری برای بیماران کرونایی و غیرکرونایی بوده است و آنچه  در پنجمین پیک کرونا نشان می دهد دلتا ویروس کرونا قصد خروج از کشور را نداشته و همین امر مشکلات عمده ای به نظام بهداشت و درمان کشورمان تحمیل کرده است.

دو ماه نیست که از ورود ویروس دلتا به ایران می گذرد ولی قدرت سرایت این گونه جهش یافته از کرونا به قدری سریع و عجیب بوده که اکثریت شهرستان ها و استان های کشور قرمز شده و هر روز بر تعداد افراد فوتی ناشی از این ویروس افزوده می شود.

با اینکه ادارات ۶ روز تعطیل اعلام  شده بود اما همین امر سبب شد تا موجی از مسافران وارد استان های شمالی به ویژه گیلان و مازندران شوند که نتیجه آن اوج گیری بسیار سریع کرونا استان های شمالی بوده است به طوری که اکنون تمامی شهرستان های گیلان در وضعیت قرمز و فوق قرمز به سر برده و شرایط کرونا در گیلان بسیار  حاد و وخیم است.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ۲۴ ساعت گذشته  ۴۷۴ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان و مراکز درمانی استان گیلان بستری شده و تعداد بیماران بستری بوده در گیلان به یک هزار و ۹۸۸ بیمار رسیده و همچنین هم اکنون ۳۲۵ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی گیلان بستری هستند.

شرایط کرونایی در گیلان حاد است و مجمع نمایندگان گیلان خواستار ورود فوری و سریع وزیر بهداشت به وضعیت گیلان و جبران کمبودهای درمانی در این استان شدند زیرا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار کرونایی در این استان فوت شده و هر روز بر تعداد فوتی های کرونایی در کشور افزوده می شود.

آن طور که مشخص است خیز پنجم کرونا در گیلان با شیوع ویروس دلتا کرونا، سبب افزایش بیماری در این استان شده و درصورتی که مهار نشود بیمارستان های گیلان توان ارائه خدمات به بیماران را نخواهد داشت.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/منویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان