جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس مرکز توسعه حل اختلاف گیلان با اشاره به ورود ماهانه ۱۵ هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف استان، گفت: این پرونده ها در ۲۳۰ شعبه فعال شورای حل اختلاف استان رسیدگی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرمحمدی شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به تشکیل ستاد ملی صبر در قوه قضائیه، گفت: نهادها و سازمان هایی همچون کمیته امداد، ستاد دیه، شورای عالی سیاستگذاری ائمه جمعه، نیروی انتظامی، بسیج و نماینده آستان قدس رضوی عضو این ستاد هستند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف گیلان با اشاره به اینکه هدف از تشکیل ستاد صبر در قوه قضائیه ایجاد هیئت های صلح و سازش در مساجد و مکان های عمومی و در سطوح مختلف است، افزود: تمام تلاش اعضای ستادهای صبر این است که اختلافات، منازعات و درگیری های مردم به جای رسیدگی در مراجع و محاکم قضائی در این مراکز حل و فصل شود.

وی با اشاره به ورود ماهانه ۱۵ هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف استان گیلان، اضافه کرد: همکاران ما در ۲۳۰ شعبه فعال شورای حل اختلاف در گیلان برای حل مشکلات و پرونده های مردم فعالیت می کنند.

میرمحمدی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ قاضی با شورای حل اختلاف استان گیلان همکاری می کنند، بیان کرد: سالانه بیشتر از ۱۸۰ هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف استان گیلان وارد و مورد رسیدگی قرار می گیرد.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان گیلان تصریح کرد: تلاش های همکاران ما در شوراهای حل اختلاف استان، منجر به مصالحه ۳۰ درصد از پرونده های ورودی در سال گذشته شد.

وی با اشاره به مهم ترین موضوعات پرونده های شورای حل اختلاف استان گیلان، عنوان کرد: مطالبه طلب، بحث های تخلیه بین موجر و مستأجر و نظایر این موضوع بیشترین حجم پرونده های وارد شده به شوراهای حل اختلاف گیلان را تشکیل می دهد.

میرمحمدی با تاکید بر اینکه ارتقا سطح خدمات و تخصصی شدن و هوشمندسازی فرآیند بررسی پرونده ها در دستور کار این شورا است، افزود: با وجود تلاش ها جهت تسریع در زمان رسیدگی به پرونده ها، همچنان با سطح مطلوب و مدنظر فاصله داریم و امیدوارم این مهم در سال جاری بیش از گذشته محقق شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان