جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بی توجهی ها می تواند فعالیت موج پنجم در استان را طولانی تر کند، گفت: روزانه ۱۰ تا ۱۲ هزار آلودگی جدید کرونا در گیلان شناسایی می شود.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بستری هزار و ۹۵۰ بیمار در بیمارستان های استان گیلان، اظهار کرد: از این تعداد ۴۶۰ بیمار طی شبانه روز گذشته بستری شده اند.

وی به وخامت حال ۲۶۰ بیمار کرونایی بستری در مراکز درمانی استان گیلان اشاره کرد و گفت: روند ابتلاء و بستری و فوتی های کرونایی در استان گیلان همچنان صعودی و نگران کننده است.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بی توجهی شهروندان به توصیه های بهداشتی، رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک مهم ترین دلایل افزایش بیماران است، افزود: روزانه حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار آلودگی جدید به ویروس کرونا در استان گیلان رخ می دهد.

وی با بیان اینکه در صورت ادامه بی توجهی ها به رعایت دستور العمل های بهداشتی کنترل خیز پنجم سخت و مدت آن نیز افزایش خواهد یافت، اضافه کرد: در کشورهای دیگر مشاهده شد که پیک دلتا کرونا حتی تا سه ماه نیز طول بکشد.

دهنادی مقدم ادامه داد: اگر شهروندان رعایت نکنند این پیک در استان گیلان نیز طولانی خواهد شد.

وی از همه شهروندان گیلانی خواست با دقت و بدون سهل انگاری و عادی انگاری نسبت به کرونا دستور العمل های بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کرده و فاصله گذاری را نیز رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان