جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هیئت های مذهبی در برگزاری عزاداری حسینی همراه نظام بهداشت هستند، گفت: برای افزایش میزان رعایت پروتکل ها فرهنگ سازی می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی عصر سه شنبه در همایش تشکل های دینی و هیئت های مذهبی با اشاره به اوضاع و احوال جامعه بشری بعد از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: امروز تمام جهان مبتلا به این ویروس منحوس است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به هجمه ها و توطئه های شبکه های معاند طی روزها و هفته ها علیه مراسم عزاداری امام حسین (ع)، گفت: یکی از محافلی که روحیه انسان رو در شرایط امروز جامعه تقویت می کند مراسم امام حسین (ع) است.

مهدوی در ادامه با بیان اینکه عاشقان امام حسین الگوی خوبی خواهند بود در زمینه تقویت روحیه روانی، تاکید کرد: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی یک الگوی معنوی مفید به دنیا عرضه می کنیم.

وی با اشاره به نمونه های خوب سال گذشته مراسم عزاداری امام حسین (ع)، گفت: به اقرار کارشناسان بهداشتی مجامع مذهبی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی جز موفق ترین ها بودند.

مهدوی با بیان اینکه امسال با توجه به تجربه و توفیق سال گذشته توسط تشکل های دینی و هیئت های مذهبی، ادامه داد: در سایه رعایت دستورالعمل ها کمک کار نظام بهداشت و درمان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تشکل های دینی و هیئت های مذهبی در زمینه تأمین و توزیع اقلام بهداشتی همانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده نیز پیشگام بودند، تاکید کرد: در بحران اجتماعی نهادهای مردمی یاوران خوب و مفید برای حل معضلات خواهند بود.

مهدوی با اشاره به اینکه به برکت عزاداری های امام حسین با همه مظلومیت ها، ایمان و تعهد اجتماعی برگرفته از نهضت عاشورا گام های خوبی بر می داریم، گفت: مجلس عزای امام حسین بر اساس ضوابط و قاعده برگزار می شود و هیئت ها و تشکل های مذهبی همراه و یاور نظام بهداشت هستند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر نشان داده ایم که مشکلات را در داخل کشور حل شدنی است، اضافه کرد: با همت تشکل های دینی در موج اول کرونا نیز بسیاری از مشکلات نظام بهداشت به واسطه حضور شبکه تبلیغ برطرف شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان هیئت های مذهبی را مایه قوت و تقویت روحی و روانی جامعه دانست و گفت: ملتی که متوسل به امام حسین شود عزیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه توسل به امام حسین موجب قدرت و قوت ما است، ادامه داد: مجالس توسل را به کوری چشم تمام شبکه های معاند و دشمنان اسلام و نظام برگزار می کنیم و مجلس توسل به امام حسین را به محفل توسل و تبلیغ برای نظام بهداشت تبدیل خواهیم کرد.

مهدوی با اشاره به اینکه با همت مجموعه مذهبی زمینه بالا رفتن میزان رعایت دستور العمل های بهداشتی در سطح جامعه را فراهم می کنیم، گفت: در مراسم عزاداری امسال هیئت های مذهبی و تشکل های دینی در این زمینه فرهنگ سازی می کنند.

وی با بیان اینکه دسته جات عزاداری تعطیل نیست اما با محدودیت برگزار می شود، اظهار کرد: هیئت ها و دسته جات عزاداری به صورت محله ای، با تعداد محدود و فاصله اجتماعی و رعایت تمام ضوابط بهداشتی انجام می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان اظهار کرد: به همه مکاتب دینی نشان خواهیم داد شیعیان امام حسین فرزندان زمان هستند رسالتشان تعطیل نمی شود اما روش انجام خود را به مقتضی زمان تغییر می دهند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان