جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،خلیل بهروزی فر روز سه شنبه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم خطاب به آیت الله سید ابراهیم رییسی گفت: در مقطع حساس کنونی هیچ فرصتی برای آزمون و خطا و ...

به گزارش ۸دی،خلیل بهروزی فر روز سه شنبه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم خطاب به آیت الله سید ابراهیم رییسی گفت: در مقطع حساس کنونی هیچ فرصتی برای آزمون و خطا و سیاست های غیرهوشمندانه وجود ندارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس افزود: شما در شرایطی این مسئولیت خطیر را پذیرفتید که در این روزها به جز مشکل بزرگ تروریسم اقتصادی و ویروس کرونا که کام ملت ایران را تلخ کرده است، دولت یازدهم و دوازدهم به دلیل ناکارآمدی و سوء مدیریت و بی تدبیری، مشکلات بسیاری زیادی را در بخش های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی، معیشتی مردم، اشتغال جوانان، مسکن، تورم و گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی و مواد غذایی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز کشور به جای گذاشته که شاید جبران ناپذیر باشد.

بهروزی فر بیان کرد: دولتمردان جنابعالی با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید در این مقطع حساس افرادی باکفایت، باایمان، باتجربه، متخصص، متعهد، دلسوز و خداترس و با عملکرد انقلابی و جهادی بوده و دغدغه مردم را داشته باشند و خواب را بر خود حرام بدانند، اراده قوی برای کار و اعتقاد به جوانان، فرهیختگان و نخبگان به عنوان پیشران حرکت عمومی کشور و به امید به آینده داشته و دارای روحیه ایثار و فداکاری باشند.

وی در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: ایام برداشت محصول برنج به عنوان قوت و غذای مردم و یکی از محصولات استراتژیک کشور در استان های شمالی توسط کشاورزان پرتلاش و زحمتکش و مظلوم است. وزارت جهاد کشاورزی با وجود افزایش چندصدبرابری قیمت نهاده های کشاورزی و همچنین خسارت وارده در سال ۱۳۹۹ هیچگونه حمایت عملی از کشاورزان انجام نداده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: دولت وقت همزمان با محصول برنج داخلی، مبادرت به واردات بی رویه برنج خارجی به کشور توسط دلالان و واسطه گران مرتبط با بدنه دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صمت، ضربه مهلکی بر پیکره نیمه جان بخش کشاورزی کشور وارد کرده است.

بهروزی فر در تذکر به وزیر نیرو بیان کرد: فرسودگی و ضعف شبکه های برق در سطح کشور خصوصا در استان گیلان به ویژه شهرستان های فومن و شفت و قطعی برق روزانه در چند نوبت و بدون برنامه با توجه به ایام کار سخت کشاورزان در مزارع برنج مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: قطعی برق باعث قطعی آب شرب در ایام فعالیت کشاورزی شده و مشکلات آنان را دوچندان کرده است. پیشنهاد می کنم حداقل از الان به مدت ۲۰ روز فرصت داده شود تا کشاورزان در مناطق روستایی از کار کشاورزی فارغ شوند.

این نماینده مجلس یازدهم در تذکر به وزیر راه و شهرسازی هم گفت: راه های فرعی غیرشریانی در شهرستان های فومن و شفت ایمن و نیستند و نقاط پرخطر زیادی دارند که باعث تصادفات منجر به خسارت جانی و مالی مکرر می شود. متاسفانه در این رابطه مجموعه وزارتخانه اقدام موثری انجام نداده است به طوری که آسفالت اکثر راه های بین روستایی فرسوده بوده و سال های متمادی توجهی به این راه ها نشده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان