جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - فرمانده سپاه قدس گیلان با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران پیام رسان حق و عدالت هستند و به عنوان امین مردم شناخته می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار محمد عبدالله پور روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه استان گیلان به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در رشت اظهار داشت: خوشبختانه در کشور ما، افراد توانمندی در جامعه خبری حضور دارند و این خبرنگاران نیز باید به دنبال حق و عدالت باشند و به طور حتم پرچم حق و عدالتخواهی مردم با وجود خبرنگاران به زمین نخواهد افتاد.

وی افزود: به دلیل جایگاهی که خبرنگاران در جامعه دارند، مردم نسبت به آنان اعتماد دارند و اصحاب رسانه در رفتار مردم نیز، بسیار تاثیرگذار هستند و به همین دلیل خبرنگاران جایگاه ویژه ای را در جامعه داشته و نقش تعیین کننده ای در کشور دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان به بحران کرونا نیز اشاره و بیان کرد: به دلیل عدم رعابت پروتکل های بهداشتی، هم اینک شاهد گسترش کرونا در جامعه هستیم که متاسفانه تلفات نیز زیاد شده و اصحاب رسانه باید خطر کرونا را بیشتر به مردم گوشزد کنند تا شاهد رعایت بیشتر مردم و در نهایت کاهش همه گیری کرونا باشیم.

سردار عبدالله پور همچنین به آغاز ماه محرم نیز اشاره و خاطرنشان کرد: واقعه عاشورا گرچه فقط در چند ساعت اتفاق افتاد اما پس از آن ، زمان در اختیار حضرت امام حسین (ع) قرار گرفت و از سوی دیگر کربلا گرچه یک جغرافیای کوچک را در بر می گیرد، اما پس از آن و به دلیل اطلاع رسانی، واقعه کربلا هم اینک تمام عالم را در بر گرفته است.

وی در ادامه نیز به رسالت خبرنگاران در ابعاد مختلف اشاره و اضافه کرد: امیدوارم با انجام تمام و کمال رسالت اصحاب رسانه و خبرنگاران ، شاهد پیروزی مستضعفین جهان بر ظالمین و پیروزی حق بر باطل در جهان باشیم زیرا خبرنگاران با توانایی هایی که دارند مردم را می توانند آگاه سازند و راه حق از باطل را به جامعه نشان دهند.

قلم و خبرنگار جایگاه ویژه ای در جامعه دارند

همچنین در ادامه این جلسه ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: شغل و حرفه خبرنگاری جایگاه عظیمی دارد زیرا خداوند در قران به قلم و آنچه که می نویسد قسم خورده است که این امر نشان دهنده جایگاه خبر و اطلاع رسانی است.

حجت الاسلام احسان الله محمدی افزود: خبرنگاران چشم بیدار ، گوش شنوا و زبان گویای مردم و جامعه هستند و البته خبرنگاری امانتی است که باید به موقع و به دور از گرایشات سیاسی اخبار را در اختیار مردم قرار دهند و همچنین خبرنگاری شغل مادی نیست و یک رسالت است که باید بهترین ها دز این عرصه حضور یابند که خوشبختانه در کشور ما خبرنگاران بسیار باصلابت و متدینی داریم.

وی ادامه داد: خبرنگاری یک شغل نیست و یک رسالت مهم است و قلم نیز اسلحه و خبرنگار، مجاهد میدان نبرد رسانه است که می تواند با آن چیزی که می نویسد ، جامعه را به کمال و به مقصود برساند و البته خبرنگاری فقط تعهد و تخصص نیست و عشق و هنر است که هنر همان هنر مردم داری و عشق نیز ، عشق به خالق هستی است و به همین دلیل خبرنگاران باید از مخلص ترین افراد جامعه باشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان بیان کردد: هم اینک نیز رسانه جاگاه بسیار رفیعی در کشورها دارند و شاهدیم که هر چقدر رسانه قدرتمند تر باشد، آن کشور نیز قدرتمند خواهد بود چون رسانه یکی از مولفه های قدرت در جامعه محسوب می شود که تاثیرگذاری زیادی در بین اقشار مختلف مردم دارند.

حجت الاسلام محمدی در ادامه به آغاز ماه محرم نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه در عزاداری و اتنقال پیام عاشورا نیز تاثیرگذار هستند چون پیام کربلا را به ذهن و اندیشه مردم منتقل می کنند که در این راستا، اتنظار داریم که این امر بیش از پیش توسط اصحاب رسانه انجام شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان