جستجوگر خبری شهرستان شفت

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پی افزایش بی سابقه بیماران کرونایی سالن اورژانس پشتیبان سایت لاکان را نیز به بخش های درمانی استان اضافه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پیش از ظهر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در معیت سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی دو ابر پروژه آموزشی، درمانی در گیلان از سالن اورژانس پشتیبان مجموعه دانشگاهی سایت لاکان رشت بازدید کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش قابل توجه شمار بیماران کرونایی در گیلان اظهار کرد: متأسفانه علیرغم هشدارهای پی درپی بهداشتی، افزایش شمار بیماران سرپایی و بستری در سطح استان را شاهد هستیم. 

ارسلان سالاری با اشاره به همکاری سپاه و بسیج در طول مدیریت بحران کرونا گفت: سپاه و بسیج از ابتدای شیوع بیماری کرونا به ویژه در بیماریابی، حمایت و پشتیبانی از بیماران مبتلا و اعزام آن ها و هم اکنون نیز در اجرای سند ملی واکسیناسیون با مدافعان سلامت همکاری می کند. 

وی با بیان اینکه راه اندازی تخت های درمانی یکی از اقدامات دانشگاه در جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی بوده، افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از چند صد تخت به ظرفیت تخت های بستری استان افزوده شده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به الحاق سالن اورژانس پشتیبان سایت لاکان به بخش های درمانی استان جهت مداوای بیماران کرونایی بیان کرد: این سالن برای بیماران کرونایی در شرایط بحرانی طراحی شده و ظرفیت استقرار ۱۲۰ تخت درمانی جهت انتقال بیماران را نیز دارد. 

وی با بیان اینکه بیماران مبتلابه کرونا که هفته پایانی درمان خود را سپری می کنند به این سالن اورژانس پشتیبان منتقل می شوند، گفت: خدمات درمانی به بیماران بستری در این سالن تحت نظر اساتید و پزشکان مرکز آموزشی و درمانی رازی انجام می شود. 

سالاری با اشاره به هزینه های احداث و بهره برداری از سالن اورژانس پشتیبان سایت لاکان، افزود: تاکنون ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت و همچنین به همین میزان نیز اعتبار جهت تجهیز و اجرای فضاهای پشتیبان آن هزینه شده است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان