جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستانه اشرفیه گفت: هم اکنون ظرفیت بخش بیماران کرونایی بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه تکمیل شده و کادر درمان این بیمارستان برای بستری کردن بیماران با کمبود تخت ...

محمدرضا محدث روز سه شبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان افزود: متاسفانه با توجه به شیوع موج جدید ویروس کرونا دلتا سطح رعایت پروتکل ها و دستوالعمل های بهداشتی از سوی مردم بسیار کاهش یافته که این امر موجب افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس شده است.

وی با تاکید بر اینکه عموم مردم بایستی با حساسیت بیشتری پروتکل های بهداشتی را جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا رعایت کنند اظهار داشت:  عادی انگاری ، سهل انگاری و عدم توجه به مسائل بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا تاکنون تبعات جبران ناپذیری را به دنبال داشته و خواهد داشت.

فرماندار آستانه اشرفیه با بیان اینکه افزایش بیماران کرونایی طی هفته های اخیر، ارائه خدمات درمانی به بیماران منطقه را با مشکل جدی روبرو کرده است، افزود: رعایت جدی دستوالعمل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک ، عدم حضور در تجمعات و نقاط پر خطر تنها راه کاهش روند شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن کاهش بیماران است.

محدث با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اجرای پروتکل های بهداشتی به ویژه  طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند در مقابله با این ویروس حتی موثرتر از واکسیناسیون باشد، ادامه داد: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان به خوبی از سوی مردم رعایت نمی شود.

به گفته وی درصد مشارکت مردم این شهرستان در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی به ۴۰ درصد کاهش یافته که می تواند خطرات بسیاری را برای مردم منطقه از جهت شیوع ویروس کرونا ایجاد کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستانه اشرفیه همچنین گفت: با توجه به شرایط کنونی و قرمز کرونایی در این شهرستان و بر اساس دستوالعمل های ابلاغی فعالیت تمامی بازارهای محلی و مشاغل درجه ۲ ،۲ و ۴ در این منطقه تعطیل است.

محدث رعایت دستوالعمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا را برای تمامی واحدهای صنفی ضروری دانست و افزود: عموم مردم شهرستان باید برای رعایت دستوالعمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا ترغیب شوند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت واکسیناسون کرونا در این شهرستان نیز گفت: حدود ۸۸ هزار نفر از جمعیت این شهرستان واجد شرایط دریافت واکسن کرونا  هستند که از این تعداد تاکنون  بیش از ۲۶ هزار نفر در دوز  اول واکسینه شده اند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن ۲ بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت در شرق استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان