جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان چای گفت: ۸۳ درصد مطالبات چایکاران معادل ۴۶۶ میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه ۸۳ درصد مطالبات چایکاران معادل ۴۶۶ میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت شده است، افزود: دولت ۱۰۰ درصد سهم خود و کارخانجات چای ۷۵ درصد مطالبات چای کاران را پرداخت کرده اند که میانگین پرداختی ها حدود ۸۳ درصد می شود.

حبیب جهانساز اظهار داشت: تاکنون نزدیک به ۹۵ هزار و ۸۷۱ تن برگ سبز چای از چای کاران استان های گیلان و مازندران خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۹ درصد افزایش نشان می دهد.

وی، میزان تولید چای خشک از برگ سبز چای تولید شده داخل کشور را تا کنون ۲۱ هزار و ۵۷۱ تن عنوان کرد.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به مصرف سالانه ۱۰۰ هزار تن چای خشک در کشور گفت: ۳۰ هزار تن از چای خشک مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

وی درباره تولید چای سبز نیز اظهار داشت: سالانه یک هزار تن از ۳۰ هزار تن چای خشک تولید شده به صورت چای سبز عرضه و بخش عمده آن صادر می شود.

جهانساز در مورد تولید چای سفید گفت: در حال حاضر چای سفید در ایران تولید نمی شود، زیرا تولید آن شرایط خاصی نیاز دارد و به لحاظ قیمتی گران در می آید.

وی با اشاره به ارقام جدید چای اذعان داشت: دو رقم جدید چای از سوی بخش تحقیقات معرفی شده و به دنبال تأمین منابع هستیم که در قالب یارانه نهال بتوانیم این ارقام جدید را وارد باغات چای کنیم.

رئیس سازمان چای کشور اضافه کرد: ارقام جدید چای از نظر عملکرد تولید، برتری بیشتری دارند.

وی پیش بینی کرد که امسال ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و تسهیلات سرمایه ای به چای کاران و کارخانجات چای پرداخت شود.

جهانساز افزود: سال گذشته ۵۲ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار چای کاران و کارخانجات چای قرار گرفت که از این مبلغ ۳۰ میلیارد تومان از محل صندوق تخصصی چای و ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ماشین های کشاورزی و اقداماتی همچون هرس، اصلاح، کسب کردن و احیای باغات رها شده چای پرداخت شد.

وی با بیان این که به دلیل بارندگی های خوب در اردیبهشت و مردادماه در مناطق شمالی، نگرانی ها بابت تولید برگ سبز چای برطرف شده است، گفت: چین تابستانه برگ سبز چای از ۲۰ مردادماه آغاز می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان