جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل کمیته امداد استان گیلان، گفت: همزمان با ایام محرم و صفر، طرح اطعام و احسان حسینی در ۷۲ آشپزخانه استان گیلان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس اهرابی صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اطعام نیازمندان در ماه های محرم و صفر در قالب اطعام حسینی انجام می شود، گفت: این اطعام با همکاری مراکز نیکوکاری، خیریه های معتبر، مساجد و گروه های جهادی انجام خواهد شد.

وی، به تعداد آشپزخانه های که در ماه محرم و صفر در آنها غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می شود، اشاره کرد و افزود: به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در ۷۲ آشپزخانه طبخ و بین نیازمندان توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان ادامه داد: سال گذشته ۵۰۱ هزار غذای گرم به ارزش ریالی بیش از ۹۴ میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شد.

وی، با اشاره به اینکه غذاهای آماده شده، توسط همکاران این اداره درب منازل نیازمندان توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع و رعایت پروتکل های بهداشتی هیچ گونه توزیع غذا در مقابل آشپزخانه ها و دفاتر کمیته امداد نخواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، در ادامه به اجرای طرح احسان حسینی اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان اجرا می شود که در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار بسته معیشتی به ارزش بیش از ۵۱ میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شد.

اهرابی، با بیان اینکه هزینه لازم برای اجرای طرح اطعام و احسان حسینی برای سال جاری ۲۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: برای اجرای این طرح از ظرفیت های مراکز نیکوکاری، خیریه های معتبر، مساجد و گروه های جهادی بهره می گیریم و همچنین امیدواریم مردم نوع دوست گیلانی بار دیگر در این امر خیر نیز مانند طرح های گذشته ما را یاری کنند.

وی، ضمن تقدیر از مشارکت همیشگی مردم در امور خیریه و نیکوکاری، گفت: مردم خیر گیلان می توانند نذورات خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۷۶۷۸ و یا شماره حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ واریز نمایند و یا از طرق کد دستوری #۱۴* و یا #۰۱۳*۸۸۷۷* در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

لازم به ذکر است؛ سال گذشته مشارکت خیّرین در قالب طرح اطعام و احسان حسینی حدود ۱۴۶ میلیارد ریال بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان