جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: محدودیت های کرونایی در شرایط قرمز در استان گیلان به صورت دقیق اعمال و اجرا نمی شود.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح شرایط کرونایی استان گیلان پرداخت و گفت: در هفته های اخیر شاهد سخت ترین شرایط کرونایی در مقایسه با ۱۷ ماه گذشته هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حتی شرایط ما از اسفند ۹۸ نیز بحرانی تر است، اظهار کرد: تعداد بستری های شبانه روز گذشته بیش از ۴۵۰ بیمار بوده که مجموع بستری ها در استان را به بیش از هزار و ۹۵۰ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه متأسفانه آمار فوتی های کرونایی نیز همچنان دو رقمی است، گفت: همه این آمارها هشدار دهنده و نگران کننده است.

وی با بیان اینکه تمام شهرهای استان گیلان در شرایط قرمز و حتی فوق قرمز قرار دارند، اضافه کرد: بسیاری از فعالیت ها در شرایط قرمز باید تعطیل باشند که متأسفانه در شهرهای مختلف استان شاهد این موضوع نیستیم.

حیدرزاده با اشاره به ادامه فعالیت مشاغل و حضور عادی مردم در سطح شهر و اماکن پر تردد، گفت: متأسفانه نه همشهریان و نه برخی از مسئولان در زمینه عدم ایجاد تجمع در اماکنی همانند پاساژها، تالارها و خیابان ها همکاری نمی کنند.

وی تأکید کرد: با وجود همه توصیه ها و درخواست ها شهروندان همانند روزهای عادی اقدام کرده و خطر کرونا را نادیده گرفته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه به دنبال افزایش ظرفیت های واکسیناسیون در استان هستیم، اظهار کرد: تاکنون حدود ۶۴۰ هزار دُز واکسن تزریق شده است.

وی با بیان اینکه در این میان حدود ۱۴۰ هزار نفر دو دُز واکسن خود را دریافت کرده اند، ادامه داد: تلاش می کنیم با بالا بردن سرعت واکسیناسیون کل جمعیت استان گیلان را تحت پوشش قرار دهیم تا ایمنی افزایش و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش یابد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان