جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،«خلیل بهروزی فر» عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی را مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه تعلل در اجرای این قانون آسیب های زیادی را به همراه دارد اظهار داشت: متاسفانه در این ...

به گزارش ۸دی،«خلیل بهروزی فر» عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی را مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه تعلل در اجرای این قانون آسیب های زیادی را به همراه دارد اظهار داشت: متاسفانه در این شرایط سخت کرونایی مشکلات مستأجران در حوزه تامین مسکن روز به روز در حال افزایش است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مجلس در یکسال و نیم اخیر مصوبات خوبی در حوزه بهبود شرایط بازار مسکن و خانه دار شدن دهک های پائین داشته است تصریح کرد: مصوبه مالیات بر خانه های خالی دقیقا با همین هدف در مجلس مصوب شد و قصد داشتیم بخشی از مشکلات قشرهای ضعیف را برطرف سازیم.

بهروزی فر در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس برای کمک به دهک های متوسط و ضعیف فاقد مسکن در شرایط کرونایی اقدامی انجام داده است هم ابراز داشت: تمدید قراردادهای مستاجران با لحاظ درصدی که دولت تعیین کرده بود از جمله مصوبات خوبی است که با توجه به شرایط فعلی داشتیم اما توسط دولت اجرایی نشد.

نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس از عزم و اراده مجلس برای تحقق بخشیدن به قانون اخذ مالیات از خانه های خالی سخن گفت و اذعان کرد: مجلس در این مورد جدی است از طرفی از کلیه دستگاه ها و نهادهای نظارتی هم می خواهیم در این امر ورود کنند تا روند اجرای مصوبه مجلس به خوبی پیش برود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان نگاه حمایتی به بخش مسکن و دوری جستن از رویکرد سرمایه ای به این حوزه را راهکاری اساسی برای حل چالش های پیش آمده اعلام کرد و گفت: بدون تردید بی توجهی به موضوعات حول محور مسکن و اجرای مصوبات مربوط به آن زمینه بروز آسیب های اجتماعی متعددی را فراهم می کند.

عضو هیئت رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه در صورت معطل ماندن مصوبات قانونی مجلس در حوزه مسکن اقشار آسیب پذیر جامعه بیشترین آسیب را متحمل می شوند خاطرنشان کرد: مجلس برای نخستین بار در طول انقلاب از محل تبصره ۱۶ مبالغ قابل توجهی برای مسکن جوانان در نظر گرفت همچنین برای اشتغال جوانان نیز طرح های اقتصادی خوبی پیش بینی کرده است.

منبع: شبستاننویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان