جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه نهضت تبلیغ می تواند در بالا بردن درصد رعایت دستور العمل ها کمک کار باشد، گفت: عزاداران امام حسین (ع) باید در این زمینه الگو باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی ظهر دوشنبه در همایش روحانیون و مبلغان دینی با موضوع عزاداری های محرم، اظهار کرد: دشمنان دین در آستانه فرا رسیدن محرم در فضای مجازی به دنبال تشویش افکار عمومی برای تعطیلی مراسم امام حسین (ع) به دلیل تشدید شرایط کرونایی هستند.

وی با بیان اینکه این در حالی است که بسیاری از این شبکه های معاند در هنگام تجمع های غیرضروری در جامعه هیچ اظهار نظری انجام نداده اند، افزود: شبکه تبلیغ، سازمان تبلیغات و نهضت تبلیغ در این زمینه دغدغه جدی دارد تا فضای عمومی جامعه را به سمت مجلس ذکر و توسل که از ضروریات در چنین شرایطی است سوق دهد.

وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی شبکه تبلیغ می تواند به کادر درمان و مسئولان نظام سلامت کمک کند، گفت: تلاش شده تا با جلسات متعدد و با موج آفرینی رسانه ای به منظور رسیدن به هدف در این زمینه اقدام کنیم.
مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه شبکه تبلیغ به کمک کادر درمان می رود و در قالب برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) مردم را به رعایت دستورالعمل های بهداشتی ترغیب و توصیه می کند، افزود: امروز بسیاری از کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که تعطیلی نمی تواند راهکار کنترل کرونا باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید یک رفتار هوشمندانه اجتماعی مبتنی بر رعایت دستور العمل ها که بسیار هم ساده هستند، در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: اعمال تعطیلی ها در حالی که مردم اراده جدی برای رعایت توصیه های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات و تفرجگاه ها ندارند، فایده ای نخواهد داشت.

مهدوی با اشاره به اینکه تشکل های دینی و هیئت های مذهبی با بهره گیری از اقتضائات و ظرفیت های مراسم عزاداری کمک می کنند تا درصد رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزایش یابد، گفت: در هفته های گذشته شاهد بودیم که با سو مدیریت تعطیلی شش روزه تهران و البرز ویروس کرونا در گیلان و مازندران برخی از استان های دیگر را به اوج رسیده بنابراین می توان نتیجه گرفت که اوج گیری کرونا ربطی به برگزاری مجلس عزاداری ندارد لذا این مجالس نباید تعطیل شود.

وی با بیان اینکه هیئت ها و تشکل های مذهبی باید معین و کمک کار کادر درمان باشند، اضافه کرد: در ۱۷ ماه گذشته مشاهده شد که سو مدیریت ها در این زمینه به کجا رسیده و چه مشکلاتی را بدتر از کرونا در حوزه معیشت و اقتصاد مردم به وجود آورده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه رسانه های صهیونیستی این روزها بیشتر از همیشه تلاش می کنند لذا اهل ایمان، مبلغان دین و اهل فضل نباید خانه نشین شوند، تأکید کرد: نهضت تبلیغ باید وارد معرکه شده و کمک کار مردم باشد.

وی اضافه کرد: بارها شاهد بوده ایم که با توسل به اهل بیت (ع) مشکلات بزرگ تر از کرونا نیز برطرف شده است.

مهدوی با اشاره به اینکه مبلغان باید در امر تبلیغ در راستای نیازهای روز حرکت کند، گفت: محافل مذهبی و مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید به عنوان الگوی رعایت بهداشت باشند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان