جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه عمده مشکل ظرفیت ثبت نام در شهرهای بزرگ وجود دارد و افزایش فضای آموزشی از مطالبات آموزش و پرورش است، گفت: در شهر رشت به صورت استاندارد فضای کافی وجود ندارد اگرچه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد رحمتی امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اداره کل آموزش و پرورش گیلان که به دلیل رعایت پروتکل های کرونایی به صورت محدود برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش رسانه در جوامع اظهار کرد: بدون شک مطبوعات و رسانه ها با نقدهای عالمانه و ارائه نظرات کارشناسی، زمینه ساز توسعه همه جانبه جوامع هستند.

وی با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش با توجه به شیوع ویروس کرونا در آموزش های آنلاین و تعطیل نکردن آموزش با توجه به تعطیلات مدارس گفت: دستیابی به بسیاری از موفقیت ها در حوزه تعلیم و تربیت به خصوص در ایام کرونا در شرایطی که مدارس به نوعی دیگر و در فضای مجازی، چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه داشتند، از دستاوردهای انکارناشدنی آموزش و پرورش بوده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر نقش رسانه ها در انتقال به هنگام و صحیح دستاوردهای آموزش و پرورش افزود:خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه نیز در ایام کرونا تلاش های زیادی کرده و خود نیز مبتلا شده و برخی از آنها نیز در گمنامی جان خود را از دست دادند که به اعتقاد ما به شهادت رسیدند.

رحمتی با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در مهرماه به شکل حضوری تصریح کرد: نخستین اقدام برای بازگشایی مدارس، واکسیناسیون فرهنگیان با همت دانشگاه علوم پزشکی بوده که واکسیناسیون فرهنگیان رسمی و غیررسمی به صورت کامل در حال اجرا است و تا ۲۵ مرداد نیز ادامه خواهد داشت. 

وی با تاکید بر نقش رسانه برای اعتمادسازی اولیا در بازگشایی مدارس به صورت حضوری بیان کرد: این اطمینان به اولیا داده می شود که تا همه شرایط برای بازگشایی صورت نگیرد مدارس حضوری نخواهد بود و اگر اصرار به آموزش حضوری در مدارس وجود دارد صرفاً به دلیل بهره مندی دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر عدم رضایتمندی اولیا در ثبت نام سیستمی و بلاتکلیفی آن هابا توجه به ثبت نام مدارس به صورت محدوده مشخص شده بیان کرد: یکی از دلایل ثبت نام اینترنتی که به صورت کشوری مطرح شد، جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مراجعات حضوری بوده وما تمام تلاش خود را کرده ایم تا ثبت نام با توجه به محدوده مشخص شده باشد و اگر مدرسه اعلام کرده که ظرفیت ندارد آموزش و پرورش مکلف به ثبت نام آن دانش آموز در مدرسه محدوده و یا بالا بردن ظرفیت مدارس خواهد بود.

رحمتی با بیان اینکه عمده مشکل ظرفیت ثبت نام در شهرهای بزرگ وجود دارد که طرح محدوده بندی به صورت قانونی کمی از بار این مشکلات را کم می کند، گفت: در شهر رشت به صورت استاندارد فضای کافی وجود ندارد اگرچه سازمان نوسازی مدارس، بازسازی یا مدارس جدید ایجاد کرده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به آماده کردن مدرسه جدید در مسکن مهر به عنوان یکی از مناطق مهمی که ظرفیت مدرسه در آنجا کافی نبود، افزود: این اطمینان داده می شود که هیچ دانش آموزی بدون مدرسه نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه افزایش فضای آموزشی نیز از مطالبات آموزش و پرورش بوده که نیازمند همکاری سایر سازمان ها خواهد بود، گفت: آنچنان که باید، فضای آموزشی ایجاد نشده و افزایش آن نیز به تنهایی از عهده آموزش و پرورش خارج است و ما نیز خود مطالبه گر این موضوع هستیم.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان