جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش بی سابقه کرونا در این استان، گفت: روزانه هفت هزار گیلانی به صورت سرپایی خدمات درمانی در زمینه کرونا دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در گیلان همچنان صعودی و نگران کننده است، اظهار کرد: بی توجهی شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی تعداد بیماران را به صورت بی سابقه ای افزایش داده است.

وی با بیان اینکه هم بستری های روزانه و هم مجموع بستری های کرونایی در گیلان بالاتر از ظرفیت های خدمات درمانی استان است، گفت: در حال حاضر مجموع بستری های کرونایی گیلان گام به گام به عدد دو هزار بیمار نزدیک می شود و این فاجعه بار است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۴۴۴ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته، افزود: مجموع بستری ها هزار و ۹۳۳ بیمار کرونایی است.

حیدرزاده با بیان اینکه در تعداد فوتی های نیز هر روز شاهد افزایش آمارها هستیم که در مقایسه با ماه های گذشته رکورد جدیدی است، اضافه کرد: تنها در شبانه روز گذشته شاهد فوت ۳۸ بیمار کرونایی در استان بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۸ بیمار نیز در شرایط وخیم کرونایی قرار دارند، گفت: ۲۸ نفر از این بیماران طی شبانه روز گذشته در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند و تعدادی نیز منتظر خالی شدن تخت ها هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به روند افزایشی مراجعات به مراکز درمانی، جامع سلامت و ۱۶ و ۲۴ ساعت کرونا نیز اشاره کرد و افزود: روزانه هفت هزار گیلانی با علائم کرونا سرپایی خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی تنها راهکار را رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ، دورهمی ها و مراسم عنوان کرد و ادامه داد: عاجزانه از شهروندان می خواهیم کادر درمان و پرستاران را در جهت کنترل این موج کمک کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان