جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس دانشگاه آزاد گیلان با اشاره به رایزنی با بخش صنعت برای بکارگیری نخبگان، گفت: طرح «پویش» با هدف پیوند بین صنعت و دانشگاه اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دوستار ظهر دوشنبه در نشست خبری با اشاره به تأثیرگذاری رسانه ها بر بینش مردم، اظهار کرد: مردم بیشترین زمان خود را به رسانه ها اختصاص می دهند از این رو انتشار اخبار به آگاهی بخشی جامعه کمک می کند و خبرنگاران در خط مقدم این جبهه حضور دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در عصر جدید اخلاق در حوزه های مختلف رنگ باخته است، بیان کرد: اخلاق در عرصه اقتصاد، قدرت و سیاست رنگ باخته و برای آنکه ابر قدرت ها امنیت خود را به نمایش بگذارند به دنبال ایجاد جنگ و کشتار هستند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگار در جمهوری اسلامی باید اخلاق اسلامی را رعایت کند، افزود: باید دقت، سرعت و صحت با هم تلفیق و هیچکدام را فدای دیگری نکند. ترویج اخلاق در جامعه از جمله وظایف خبرنگاران است.

دوستار با بیان اینکه اگر اخلاق در جامعه آسیب ببیند، سرمایه اجتماعی نیز آسیب می بیند، تصریح کرد: رسانه ها باید با در نظر گرفتن اخلاق در جهت انتشار درست اخبار گام بردارند.

وی با اشاره به فعالیت پنج مرکز تحقیقاتی، کلینیک های مختلف علمی، سه مرکز رشد و یک سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، بیان کرد: دانشگاه آزاد صرفاً نخبگانی نیست بلکه اجتماعی نیز هست و هدف آن تأثیرگذاری در اجتماع است.

دوستار با اشاره به اینکه فعالیت این دانشگاه باید در اقتصاد شهرستان ها از طریق ایجاد اشتغال اثرگذار باشد، افزود: دانشگاه آزاد در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی و انجام پروژه های تحقیقاتی و کاربردی در صدد حل مشکلات جامعه است و ارتباط صنعت و دانشگاه به صورت ساختارمند تعقیب می شود.

وی از رایزنی این دانشگاه با صنایع مبنی بر حضور دانشجویان ممتاز در صنعت به صورت کار عملی خبر داد و اضافه کرد: بسیاری از صنایع از این پیشنهاد استقبال کردند و قرار است در قالب طرح «پویش» از سال تحصیلی آینده اجرایی شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان