جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت – ایرنا – هفت حفار غیرمجاز اشیای تاریخی و میراثی در شرق و غرب استان گیلان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش روز دوشنبه، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان به ایرنا، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان لاهیجان گفت: عوامل حفاظتی این پایگاه با همکاری و تعامل عوامل پاسگاه انتظامی لیالستان موفق به دستگیری ۶ نفر به جرم حفاری غیرمجاز در این شهرستان شدند.

سرهنگ محمد علی پور اضافه کرد: در این عملیات دستگیری، از متهمان تعدادی ادوات غیرمجاز حفاری کشف و ضبط شد و پرونده متهمان پس از انجام بازجویی های اولیه و تنظیم صورت جلسه برای ادامه روند قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارسال شد.

همچنین فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان از دستگیری یک نفر در شهرستان شفت واقع در غرب گیلان  به جرم اقدام به حفاری غیرمجاز  و دستگیری یک نفر در شهرستان لنگرود واقع در شرق گیلان به جرم قاچاق، نگهداری و خرید و فروش اشیای تاریخی خبر داد.

سرهنگ علی پور گفت: بنابر گزارش دریافتی از پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان لنگرود، عوامل انتظامی کلانتری ۱۴ شلمان، در حین تفتیش از منزل متهم، موفق به کشف و ضبط دو قلم شی تاریخی شدند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان اضافه کرد: پرونده متهم پس از بررسی اشیای تاریخی ضبط شده، انجام بازجویی های اولیه و تنظیم صورت جلسه، به منظور ادامه روند قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارسال شد.
پنج هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی تاکنون در گیلان شناسایی شده، که از این تعداد یک هزار و ۲۱۲ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان