جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند تصاعدی ابتلاها و بستری های کرونایی در استان، گفت: در صورت ادامه بی توجهی ها تختی برای پذیرش بیماران نخواهیم داشت.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت و با اشاره به روند صعودی ابتلاها، اظهار کرد: متأسفانه تعداد بیماران رو به افزایش بوده و مجموع بیماران کرونایی گیلان به مرز دو هزار نفر نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه این وضعیت بسیار نگران کننده است، افزود: ادامه این روند ارائه خدمات درمانی را با مشکل مواجه می کند همانگونه هم اکنون نیز تنها به بیماران کرونایی ارائه خدمت می شود و سایر بیماران در این زمینه با مشکل مواجه هستند.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: بی توجهی و عادی انگاری ها مهم ترین دلایل افزایش بیماری است.

وی با بیان اینکه رکورد بستری های روزانه نیز با بستری ۵۸۸ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته شکسته شده است، افزود: ۲۷۰ بیمار کرونایی نیز بد و تعدادی از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه افزایش تصاعدی بیماران روزانه نشان دهنده بی توجهی شهروندان به توصیه های بهداشتی و رعایت دستور العمل ها است، گفت: اگر شهروندان به توصیه های توجه نکنند و به دنبال پیشگیری از ابتلاء نباشند تختی برای بستری بیماران جدید نداریم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های درمانی گیلان محدود است، تأکید کرد: رعایت دستور العمل ها، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها از مهم ترین مواردی است که باید از سوی شهروندان رعایت شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان