جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با انتقاد از اینکه در بسیاری از مراکز درمانی صرفاً با پاسخ کیت تشخیص نیست یا امکان درمان وجود ندارد مردم را رها می کنند، گفت: چنین وضعیتی قابل پذیرش نبوده و مسؤولان استانی ...

محمدرضا احمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در رشت با انتقاد از مدیریت ستاد ملی مبارزه با کرونای گیلان در خصوص عدم اتخاذ تصمیمات به هنگام در مواجهه با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: مگر وضعیت گیلان را نمی بینند که اقدامات مکفی انجام نمی دهند، با توجه به شلوغی مراکز درمان، آقایان حتی برای سرکشی به مناطق درمانی حضور پیدا نمی کنند تا از نزدیک درد مردم را لمس کنند.

وی با بیان اینکه گزارشاتی که از سطح شهر رشت به ما می رسد گزارشات مطلوب نبوده و انتقاد را دوچندان کرده، افزود: در بسیاری از مراکز درمانی صرفاً با پاسخ اینکه کیت تشخیص نیست یا امکان درمان وجود ندارد مردم را رها می کنند، چنین وضعیتی قابل پذیرش نبوده و مسؤولان استانی و درمانی باید پاسخگوی چنین رفتاری باشند.

به گفته نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، بیمارستان رازی، ولیعصر، پور سینا مملو از بیماران کرونایی است و مراکز درمانی ازجمله رودبارتان مرکز ۱۶، توحید گلسار و سایر مراکز درمانی، نیز مملو از مراجعات کرولایی است.

کیت تست کرونا به اندازه در استان وجود ندارد

احمدی با اشاره به تعدد بیماران در مراکز شبانه روزی بخش ها بیان کرد: بیماران در مراکز منتظر درمان هستند، متأسفانه به دلیل عدم مدیریت درست و اینکه کیت تست کرونا به اندازه در استان وجود ندارد می گویند، این یک اپیدمی بوده پس لزوماً همگان کرونا دارند و این گونه خانواده ها را سردرگم رها می کنند.

وی با بیان اینکه عدم تشخیص به هنگام و نبود کیت تست، خسارت های جبران ناپذیری را برای خانواده ها به همراه دارد، افزود: اصطلاح غلطی است که آقایان می گویند در اپیدمی، همگان مبتلا به کرونا هستند و نیازی به تشخیص از طریق کیت نیست لذا تأکید می کنم مسؤولان استانی اگر توان ندارند تا پیک کرونا را کنترل کنند مسؤولیت را به دیگران بسپارند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با تأکید بر اینکه پیگیری سلامت مردم از وظایف ماست و متأسفانه مسؤولان علوم پزشکی گیلان به مراکز درمانی شلوغ توجهی نمی کند، تصریح کرد: برخی از مسؤولان پزشکی مدعی هستند که نیازی به تشخیص کرونا نبوده و در این اپیدمی همگان محکوم به کرونا هستند این سیاست نادرست است و مورد قبول نیست  چراکه هرروز آمار مرگ ومیر بالا می رود.

احمدی با تأکید بر اینکه وظیفه ستاد مقابله با کرونا استان رسیدگی به نیازمندی ها و تأکید بر جلوگیری از مسافرت ها به عنوان یک ضرورت است، گفت: استاندار رئیس علوم پزشکی، ستاد مقابله با کرونا با بی توجهی به این موضوع، کادر درمان عزیز و زحمتکش را هرروز خسته تر و مردم را نیز به خاطر می کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان