جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در شبانه روز گذشته ۳۷ بیمار کرونایی در استان گیلان جان باختند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت وخیم کرونا در استان گیلان و افزایش آمارها، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۳۷ بیمار کرونایی جان باختن که این تعداد در چند ماه گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همه شهرستان های استان گیلان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، تأکید کرد: ادامه این روند و بی توجهی شهروندان به توصیه ها شرایط را هر روز سخت تر می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۴۸۸ نفر در شبانه روز گذشته در مراکز درمانی استان بستری شده اند، گفت: مجموع بیماران کرونایی ما به مرز هزار و ۹۰۰ بیمار نزدیک می شود که این بیش از ظرفیت های بیمارستانی گیلان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مراکز درمانی ما تنها به بیماران کرونا ارائه خدمت می دهند و سایر بیماران از دریافت خدمات درمانی محروم هستند، ادامه داد: با بستری ۱۸ بیمار بدحال مجموع بیماران بد حال کرونایی به ۳۰۵ نفر رسیده است.

حیدرزاده با اشاره به افزایش قدرت سرایت و کشندگی کرونا در سطح استان گیلان از همه شهروندان خواست پروتکل ها را رعایت، و عدم ترددهای غیر ضروری جدا خودداری کنند.

وی تأکید کرد: در صورت نیاز به خروج از منزل حتماً از ماسک استفاده شده و فاصله را رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان