جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال تعطیلی مراسم عزاداری امام حسین است، گفت: روضه های خانگی امام حسین (ع) به صورت خانوادگی برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی ظهر یکشنبه در نشست توجیهی عزاداری محرم با موضوع روضه های خانگی با اشاره به هجمه های فراوان دشمنان علیه مجلس امام حسین (ع) به بهانه کرونا، اظهار کرد: امروز همه شبکه های معاند به بهانه کرونا به دنبال تعطیلی مراسم عزاداری امام حسین (ع) هستند.

وی با بیان اینکه این میزان هجمه در حالی است که امروز در بسیاری از حوزه های غیر ضروری شاهد تشکیل تجمع و اجتماعات بزرگ هستیم، گفت: هیچ کدام از شبکه های معاند در این زمینه اظهار نظری نکرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه تجربه سال گذشته نشان داده که ارادتمندان اهل بیت (ع) چون احساس مسئولیت می کنند در رعایت پروتکل ها موفق ترین اقشار جامعه هستند، افزود: وظیفه داریم بر اساس ولایت الهی، تحت ولایت خدا و رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) در هر زمانی از ظرفیت مهم تبلیغی اسلام و مسلمین در راستای افزایش ایمان و سلامت روح و روان جامعه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مراسم عزاداری امام حسین (ع) بهترین جا برای رسیدن به سلامت روح و روان است، اضافه کرد: تمام معصومین (ع) در برگزاری عزاداری امام حسین سفارش مؤکد کرده اند.

مهدوی با اشاره به اینکه روضه های خانگی بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ عاشورایی است، تصریح کرد: به همان اندازه که به فکر سلامت جسم هستیم باید به فکر سلامت فکر و روان نیز باشیم و به اقتضای زمان زمینه های برگزاری مراسم بزرگداشت امام حسین را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: تشکل های دینی و هیئت های مذهبی تابع مصوبات نظام بهداشت هستند و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مجامع مذهبی و دینی مراسم را برگزار می کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه مجلس روضه امام حسین (ع) نباید تعطیل شود، افزود: هیئت ها و مساجد باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی این مراسم را برگزار کنند.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری روضه های خانگی به صورت خانوادگی با رعایت دستور العمل های بهداشتی، اضافه کرد: همان اندازه که برای سلامت جسم و جان اهمیت قائل هستیم باید به سلامت روح و روان خود نیز بپردازیم.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه از فضای تبلیغی و رسانه ای به ویژه بانوان مبلغه و فعال در حوزه اجتماعی استفاده می کنیم، ادامه داد: به تعبیر رهبری امروز جنگ رسانه ای و تبلیغی است باید متدینین آگاه شوند و مقابل امواج منفی دشمن ایستادگی کنند.

وی با اشاره به اینکه صفوف اهل ایمان باید تشکیل و محکم در برابر دشمن بایستد، اضافه کرد: روضه امام حسین مخل نظام بهداشت نیست و نباید اجازه دهیم تعطیل شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان