جستجوگر خبری شهرستان شفت

افزایش بی توجهی مردم و قرار گرفتن گیلان در آستانه سیاه شدن کرونایی، می طلبد استاندار علاوه بر پا گذاشتن در وسط میدان، زمینه مشارکت اجتماعی را فراهم و پیشنهادات مستدلل و منطقی در جهت مدیریت ضرب العجلی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کشور و استان گیلان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بدترین وضعیت ممکن شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

در حال حاضر بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان های دولتی و خصوصی استان بستری هستند و شمار فوتی های گیلان به بیش از ۲۰ تن افزایش یافته است.

همه شهرستان های استان قرمز و در شرایط فوق قرمز و اضطراری قرار دارند و رفته رفته وضعیت استان با افزایش بی توجهی اغلب مردم روبه سیاهی پیش می رود.

 

تمامی بیمارستان های استان از شمال تا مرکز و جنوب و از شرق تا غرب استان مملو از بیماران مبتلابه کرونا شده و بالغ بر ۹۰ درصد ظرفیت تخت های درمانی به کرونایی ها اختصاص یافته است.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان دیشب در نشست اضطراری بیمارستان رازی بر عزم همه جانبه جهت افزایش ظرفیت های درمانی در سطح استان تأکید کرده و خبر داده که ۴۰ تخت از ظرفیت ۱۲۰ تخته سالن اورژانس پشتیبان سایت لاکان به بیماران کرونایی که دوران پایانی بیماری خود را طی می کنند، اختصاص یافته است.

اما علیرغم پر شدن بیمارستان ها و خستگی کادر درمان در استان، همچنان بی توجهی های مردم نیز در حال افزایش است و مردم روزبه روز رعایت پروتکل های بهداشتی را نسبت به گذشته کاهش می دهند.

آستانه بی توجهی مردم در گیلان به بالاترین حد خود رسیده و گواه این ادعا شمار عجیب وغریب مردم و شهرنشینان در تفرجگاه ها، سیاحت گله ها و سطح سواحل است.

حضور مردمی که هنجارهای بهداشتی را زیرپای خود له کرده اند در سطح تفرجگاه های استان به حدی افزایش یافته که در شرایط عادی نیز هیچ وقت شاهد ترافیک های حجیم و قفل شده نبوده ایم! ویدیوی زیر تنها یک نمونه از ازدحام مسافران و گردشگران در گیلان است؛ خیابان منتهی به سد خاکی سقالکسار!

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان