جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون فرهنگی اوقاف گیلان گفت: همزمان با آغاز ماه محرم ۹۹ بقعه متبرکه گیلان میزبان برگزاری ویژه برنامه های «بصیرت عاشورایی» است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سجاد کاظمی پور پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و عزاداری های امام حسین (ع)، اظهار کرد: بر اساس ابلاغ ستاد مدیریت کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری لازم و ضروری است.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه برای اجرای برنامه های مذهبی ماه محرم متناسب با وضعیت هر شهرستان و اجرای صحیح نیات واقفان با موضوع عزاداری امام حسین (ع)، گفت: هویت دینی و ملی ما با امامزادگان و بقاع متبرکه گره خورده است.

معاون فرهنگی اوقاف گیلان با بیان اینکه در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری عزاداری ها، وجهه حسینی جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه یابد، گفت: هیئت های مذهبی در بقاع شاخص مستقر و از ظرفیت فضاهای روباز موجود در بقاع برای عزاداری استفاده می کنند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری در اکثر بقاع متبرکه گیلان، اضافه کرد: ۹۹ بقعه متبرکه گیلان مجری طرح «بصیرت عاشورایی» هستند.

اعزام ۴۰ مبلغ و روحانی به مناطق کم برخوردار گیلان در ایام محرم

کاظمی پور به برگزاری چهارپایه خوانی در بقاع متبرکه اشاره و تصریح کرد: از ظرفیت های فضای مجازی نیز برای نشر و استفاده مردم از مراسم عزاداری استفاده خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی کاروان های عزاداری در سطح شهر بدون ایجاد تجمع و ازدحام برای استفاده همه شهروندان، تأکید کرد: این کار برای بهره مند شدن شهروندانی است که امکان حضور در مراسم برای آنها وجود ندارد.

معاون‬ فرهنگی‬ اوقاف‬ گیلان‬ به‬ اجرای شب شعر حسینی با حضور شاعران آئینی و مداحان ‏‏در مناطق کم خطر اشاره‬ و اضافه کرد: برنامه های رسانه ای شب شعر در مناطق هشدار و پرخطر با حضور در بقاع و ضبط آن بدون حضور جمعیت‬ نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اعزام ۴۰ مبلغ و روحانی برای تبلیغ در این ایام به مناطق کم برخوردار، افزود: طرح بصیرت عاشورایی امسال تنها در عزاداری خلاصه نمی شود و این طرح بخش های مختلفی از جمله سیاهپوش کردن معابر و بقاع متبرکه، محافل قرآنی، روضه های خانگی، توزیع نان صلواتی، اجرای پویش های هر خانه یک حسینیه، راه اندازی پویش سیاه پوش نمودن کوچه ها و درب منازل (هر منزل یک بیرق امام حسین ع)، ضبط و پخش برنامه مذهبی و فرهنگی در فضای مجازی و توزیع بسته های معیشتی و ملزومات بهداشتی دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان