جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱۷ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های استان رهاسازی شده است، گفت: پیش بینی می شود تا اواسط شهریور این آمار به ۱۳۷ میلیون قطعه برسد.

عظیم مدبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه یکی از اقدامات شیلات استان گیلان بازسازی ذخایر ماهیان سفید در دریای خزر است، اظهار کرد: در همین راستا طی چند نوبت رها سازی بچه ماهی در رودخانه ها و تالاب های استان انجام می شود.

وی با بیان اینکه در همین راستا تاکنون ۱۱۷ میلیون قطعه بچه ماهی رها سازی شده است، افزود: این تعداد بچه ماهی در ۹ رودخانه و دو تالاب استان گیلان رها سازی شده است.

مدیر کل شیلات گیلان با اشاره به ادامه این روند تا شهریور ماه، گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده تا پایان این زمان ۱۳۷ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های استان گیلان رها سازی خواهد شد.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت بازسازی ذخایر دریای خزر، اضافه کرد: این تعداد بچه ماهی در رودخانه های مناطق شلمانرود، خشک رود، مناطق مرکزی نظیر تالاب انزلی و سیاه درویشان و مناطق غربی نظیر رودخانه های چلوند، لمیر و حویق رهاسازی می شود.

مدبری کمک به معیشت صیادان، تأمین سبد اقتصادی کشور و پیشگیری از انقراض نسل ماهیان را از مهم ترین اهداف رها سازی بچه ماهیان در رودخانه ها و تالاب ها اعلام کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان