جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس جهاد دانشگاهی گیلان گفت: جهاد دانشگاهی با ایجاد شرکت های دانش بنیان، فعالیت های خود را در قالب تولید محصول و تجاری سازی آن قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز جمال زاده شامگاه شنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه تولید محصول باید همراه با فناوری باشد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با ایجاد شرکت های دانش بنیان، فعالیت های خود را در قالب تولید محصول و تجاری سازی آن قرار داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی گیلان با بیان اینکه فعالیت های این سازمان در حوزه پژوهش تخصصی است، بیان کرد: پژوهشگاه رویان در حوزه تکثیر سلولی و نازایی، پژوهشکده معتمد در حوزه درمان سرطان و پژوهشکده ابن سینای این سازمان در زمینه بایو تکنولوژی فعالیت های تخصصی دارد.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در سطح کشور ۳۴ پژوهشکده دارد که پژوهشکده محیط زیست آن در استان گیلان واقع شده است، تصریح کرد: پژوهشکده محیط زیست استان گیلان ۵ گروه پژوهشی قطعی دارد که در حوزه های مربوطه فعالیت می کند.

جمال زاده با بیان اینکه انجام فعالیت های پژوهشی در جهاد دانشگاهی بر اساس هدف گذاری ها پیش می رود، افزود: جهاد دانشگاهی استان در حوزه محیط زیست پژوهش می کند و در حوزه کشاورزی به صورت موردی وارد می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به طرح مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار، عنوان کرد: در وهله اول اجرای این طرح، ۳۵۰ سهمیه برای استان در نظر گرفته شده بود اما در گام بعدی این طرح با عنوان مشاغل خانگی کلان اجرا شد که سهمیه گیلان در آن دو هزار و ۵۰۰ نفر بود.

وی با بیان اینکه طرح مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار همه افرادی را که در حوزه تولید نقش آفرینی می کنند مورد حمایت قرار می دهد، گفت: این افراد بدون تصدی گری دولت در چرخه تولید حمایت شده و اقدامات حمایتی لازم از آنها انجام می شود.

جمال زاده با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی به جز توسعه کمی و کیفی آموزش های خود، در صدد انجام فعالیت هایی است که منجر به ایجاد شغل برای دانشجویان شود، افزود: در حال حاضر ۹۵ درصد از آموزش ها در جهاد دانشگاهی به صورت مجازی ارائه می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان