جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری بیش از هزار و ۷۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان، گفت: تعداد مراجعان به مراکز درمانی گیلان به شدت افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری شامگاه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با بیان اینکه متأسفانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور و استان گیلان شاهد شیوع پیک پنجم بیماری کرونا بوده ایم، اضافه کرد: تعداد مراجعان به مراکز درمانی به شدت افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان به هزار و ۷۵۰ نفر رسیده است، افزود: بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان از همه ظرفیت های خود برای درمان بیماران استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در طول یک سال گذشته تلاش شده تا با پیگیری و رایزنی ها در سطح ملی تجهیزات و امکانات پزشکی وارد استان شود، اضافه کرد: امروز همه بیمارستان های استان به دستگاه سی تی اسکن و سونو گرافی مجهز هستند.

سالاری با بیان اینکه حدود ۲۴ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های استان گیلان وجود دارد و برخی از مراکز درمانی از دو دستگاه اکسیژن ساز بهره مند هستند، گفت: با وجود همه امکانات و زیر ساخت هایی که در شرق و غرب و مرکز استان گیلان وجود دارد باز نیازمند همکاری و مشارکت خیران هستیم.

وی با اشاره به اضافه شدن ۸۰۰ تخت مراقبت جدید از ابتدای شیوع ویروس کرونا به تخت های بیمارستانی استان گیلان، ادامه داد: در روزهای آینده نیز ۲۰۰ تخت بیمارستانی جدید در قالب تجهیز سایت سوله لاکان، بیمارستان حشمت و آی سی یو در برخی از بیمارستان های استان گیلان به تخت های بیمارستانی گیلان اضافه خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شهروندان خواست رعایت پروتکل های در دستور کار قرار دهند، تصریح کرد: از همه کسانی که می توانند به هر شکلی در کنترل و مهار بیماری کرونا به کادر درمان و پرستاران و مردم کمک کنند پای کار بیایند.

وی با اشاره به روند خوب واکسیناسیون در استان گیلان، اظهار کرد: با توجه به شدت ابتلاء و انتشار بیماری کرونا در تلاش هستیم با افزایش میزان واکسیناسیون و درمان بیماران عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان