جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس کانون مداحان گیلان با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی از مداحان استان، گفت: طی جلساتی با نمایندگان مجلس پیگیر بیمه مداحان هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نظامعلی عصر شنبه در همایش ستایشگران و مداحان استان گیلان با اشاره به راه اندازی مجمع الذاکرین در شهرستان ها، گفت: توزیع بسته های معیشتی، تشکیل شورای اندیشه ورز مداحان و برگزاری جلسات مستمر جهت تعیین تکلیف وضعیت معیشتی و بیمه مداحان از جمله اقدامات کانون جهت خدمت رسانی به جامعه مداحان است.

رئیس کانون مداحان استان گیلان با بیان اینکه فعلاً هیچ سهمیه ای برای بیمه مداحان در نظر گرفته نشده است، بیان کرد: در حال حاضر بودجه ای برای این منظور وجود ندارد اما طی جلساتی با نمایندگان مجلس این موضوع را پیگیری می کنیم.

وی تصریح کرد: اولین مسابقه حضرت فاطمه زهرا (س) برای نخستین بار به صورت مجازی برگزار شد که مورد توجه عموم نیز قرار گرفت و حدود ۱۰۰ اثر به این مسابقه ارسال شد.

نظامعلی با اشاره به ضرورت ساماندهی و رسیدگی به وضعیت مداحان پیشکسوت، اظهار کرد: برخی از پیر غلامان حسینی، به دلیل کهولت سن، بیماری و عدم توانایی برای شرکت در مراسم ها وضعیت معیشتی مطلوبی ندارند.

وی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعات مداحان استان گیلان، عنوان کرد: تکمیل فرم اطلاعاتی مربوط به مداحان و ارسال نمونه کار توسط آنها به کانون، در جذب و بکارگیری آنها در مراسم مؤثر است.

رئیس کانون مداحان گیلان با اشاره به ساخت مستند برای پیر غلامان حسینی استان، افزود: بخشی از این مستند ساخته شده و مراحل پایانی خود را می گذراند و قرار است چنین مستندی برای همه شهرستان ها ساخته شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان