جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به شرایط سخت استان در زمینه کرونا، گفت: باید همانند روزهای ابتدایی از ظرفیت طلاب و گروه های جهادی در مراکز درمانی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع امروز (شنبه) در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان، با اشاره به اجرایی شدن طرح جامع مدیریت هوشمند محدودسازی، اظهار کرد: باید از گروه های جهادی، مردمی و بسیج و سمن ها در این زمینه استفاده شود.

وی با بیان اینکه شهروندان باید مصوبات ستاد مدیریت کرونا را اجرایی کنند، افزود: متأسفانه شاهد هستیم که عده ای از پزشکان، اصناف، رستوران ها، تالارها و پاساژها در اجرای محدودیت ها متناسب با شرایط قرمز کرونایی تخلف می کنند.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم تشدید نظارت ها، گفت: برای حفظ سلامتی مردم، با کسی تعارف نداریم و در صورت عدم اجرای مصوبات توسط دستگاه های ناظر، تذکر کتبی داده می شود.

وی به اعلام آمادگی مجموعه اصناف برای همراهی و اثبات این همکاری طی حدود ۱۸ ماه گذشته اشاره و اضافه کرد: سیستم نوبت دهی پزشکان برای جلوگیری از ازدحام در مطب ها و تعطیلی رستوران ها، پاساژهای سربسته، تالارها، بازارهای هفتگی و مشاغل دارای محدودیت با جدیت اجرایی و در صورت عدم رعایت، واحد متخلف به مدت ۱۵ روز پلمپ شود.

زارع با اشاره به اینکه بر اساس نمودارهای ارائه شده در ستاد ملی مقابله با کرونا، گیلان در موضوع واکسیناسیون و تجهیز اماکن، در رتبه نخست کشوری قرار دارد، افزود: نیازمند افزایش مراکز تجمعی تزریق واکسن و بهره گیری از ظرفیت های بسیج و سپاه و تقویت امکانات مورد نیاز هستیم.

اختصاص نمایشگاه بین المللی رشت به برای انجام واکسیناسیون

وی به اختصاص محل نمایشگاه دائمی بین المللی رشت و دانشگاه گیلان برای واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت گیلان بر تسریع در بهره برداری و تجهیز سایت لاکان تأکید شده که در حال حاضر بخشی از این سایت در حال آماده سازی و تجهیز است تا خدمات لازم را به مراجعان ارائه دهد.

استاندار گیلان با تأکید بر اختصاص اماکنی تحت عنوان نقاهتگاه در شهرستان های مختلف با توجه به شکننده بودن تعدادی از شهرهای با وضعیت قرمز، افزود: درمانگاه های سازمان ها، دستگاه ها و نهادها برای پذیرش بیماران سرپایی یا بستری، مشارکت و همکاری کنند.

وی همچنین بر لزوم بهره گیری از روحانیون و گروه های جهادی در بیمارستان ها و درمانگاه همانند ابتدای شیوع ویروس کرونا تأکید کرد و ادامه داد: درباره عزاداری ایام شهادت امام حسین (ع) نیزمتناسب با پروتکل ها و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی باید اقدام شود.

استاندار گیلان افزود: مراسم ایام محرم با رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک با تعداد محدود و اولویت فضای باز و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان