جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

«هفدهم مرداد ماه پیوند خورده است با «روز خبرنگار» که مصادف است با سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان؛ بنده فرا رسیدن این روز را به همه خبرنگاران و فعالان زبده عرصه رسانه و خبر استان تبریک عرض می کنم.

جان نباشد جز خبر در آزمون هر که را افزون خبر جانش فزون

اینکه خبرنگاران ما با جان افزونی وارد عرصه آگاهی بخشی به جامعه شده اند برای بنده بسیار ارزشمند است و باید پذیرفت که خبرنگاران، چندآوایی فرهنگی را در یک جامعه نهادینه می کنند.

بنده، انتظارم را از جامعه فرهیخته خبرنگار با این دو بیت عنوان می دارم:

ای برادر تو همه اندیشه ای مابقی خود استخوان و ریشه ای

گر بود اندیشه ات گل، گلشنی ور بود خاری تو هیمه ی گلخنی

بنده معتقدم خبرنگاران ما عملاً می توانند گلشنی از گل های متفاوت بسازند و طبیعی است که خار این بوستان را هم نشان دهند؛ و چراغی هستند برای هدایت کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی که به آنها کمک می کنند راه را پیدا کرده و بهتر به جامعه خدمت کنند.

اما باید پذیرفت همان گونه که اگر یک تابلو فقط سفید باشد ارزشی ندارد، تابلوی فقط سیاه نیز بی ارزش است؛ و هنگامی که سیاه و سفید ترکیب شوند تابلو نقش پیدا می کند و ترکیب رنگهای مختلف در آن باعث زیبایی و جلوه هنری آن می شود. ما از خبرنگاران این انتظار را نداریم که فقط سفیدِ سفید یا سیاهِ سیاه ببینند؛ بلکه می خواهیم این قشر فرهیخته، رنگارنگ ببینند چرا که رنگین کمان با رنگارنگی خود، زیباترین جلوه طبیعت است.

برای روز خبرنگار، هشتمین دوره ای است که بنده در خدمت جامعه رسانه استان گیلان هستم و افتخار خدمتگزاری به این عزیزان را دارم. امسال نیز در بزرگداشت این روز، همانند سال های گذشته البته با تفاوتی که در دو سال اخیر به واسطه شیوع ویروس کرونا رخ داده است، به شکل غیرحضوری از تلاش های این عزیزان تقدیر خواهیم کرد.

استان گیلان با سابقه زبانزدش در عرصه رسانه، هم اکنون دارای ۱۸۷ رسانه مکتوب، ۲۲۷ پایگاه خبری، ۳۰ رسانه الکترونیک غیر برخط، ۱۵ دفتر خبرگزاری و ۵۵ دفتر سرپرستی نشریات سراسری است که فعالان این عرصه به عنوان بخش بزرگی از جامعه خبرنگاری، الحق و الانصاف در اطلاع رسانی مناسب در ایام کرونا بسیار به ما کمک کردند؛ ما بعد از قم، دومین استان درگیر کرونا بودیم و اگر نبود جامعه خبرنگاری ما، در هجوم اخبار متضاد گم می شدیم.

الحمدلله نوبت نخست تزریق واکسن کرونا به این قشر پرتلاش، از هفته گذشته با پیگیری همکاران ما و دوستان خانه مطبوعات و رسانه استان انجام شد و ان شاءالله با تزریق نوبت دوم و ریشه کنی این ویروس منحوس در آینده ای نزدیک، شاهد دیدار حضوری با این عزیزان باشیم.»نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان