جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون علوم پزشکی گیلان با اشاره به پُر شدن تخت های بیمارستانی در استان، گفت: ادامه عادی انگاری کرونایی شهروندان ارائه خدمات درمانی را با بحران مواجه می کند.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا و با بیان اینکه همچنان در روند صعودی ابتلاء، بستری و مرگ و میرها هستیم، اظهار کرد: تخت های بیمارستانی در استان گیلان پُر شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۷۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، افزود: متأسفانه با توجه به بستری این حجم از بیماران، سایر بیماران همانند بیماران ترومایی، قلبی، دیابتی و کلیوی نیازمند خدماتی درمانی و بیمارستانی هستند.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۳۸۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های استان، گفت: ۲۴۰ بیمار در شرایط بد قرار دارند.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ بیمار کرونایی بسیار بد نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، اضافه کرد: کنترل کرونا در استان نیازمند مشارکت و همکاری همه شهروندان است.

دهنادی مقدم با اشاره به بی توجهی و عادی انگاری نسبت به خطرات کرونا از سوی شهروندان، افزود: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و حضور یافتن در تجمعات و مراکز شغل طی هفته های اخیر شرایط استان را بحرانی کرده است.

وی تأکید کرد: ادامه این روند شرایط استان گیلان را وخیم تر و ارائه خدمات درمانی را با بحران مواجه می کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان