جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وخامت حال ۲۳۶ بیمار کرونایی در استان، گفت: هم اکنون هزار و ۷۳۷ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، انوش دهنادی مقدم ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران با تشریح آخرین آمارهای کرونایی در گیلان، اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته ۳۷۷ بیمار جدید در بیمارستان های گیلان بستری شدند.

وی با بیان اینکه روند بیماری کرونا در گیلان همچنان صعودی است، گفت: هم اکنون مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان به هزار و ۷۳۷ بیمار رسیده که رکورد بی سابقه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه حال ۲۳۶ بیمار وخیم در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، گفت: تعدادی از این بیماران منتظر خالی شدن تخت های آی سی یو هستند.

وی با بیان اینکه تخت های بیمارستانی گیلان به مرز اشباع رسیده است، اضافه کرد: بی توجهی شهروندان به وخامت اوضاع و مرگ و میر هموطنان و گیلانیان نگران کننده است.

دهنادی مقدم اضافه کرد: بسیاری از بستری شدگان کرونایی به دلیل شرکت در دورهمی خانوادگی، مراسم عروسی و ماسک نزدن در تجمعات دچار این بیماری خطرناک شده اند.

وی تأکید کرد: تا زمان رسیدن به استاندارد واکسیناسیون در کشور و استان شهروندان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان