جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مراسم ایام محرم تحت هیچ شرایطی نباید تعطیل شود گفت: مراسم محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد محرم استان گیلان با بیان اینکه اهمیت بهداشت روح و روان کمتر از بهداشت جسمی نیست، اظهار کرد: باید سامانه ای تعبیه شود تا تعارضی که دشمن می خواهد بین برگزاری مراسم ها و بهداشت ایجاد کند، باطل شود.

دبیر ستاد محرم استان گیلان با اشاره به مصوبات مربوط به برگزاری مراسم محرم، بیان کرد: تغییراتی در برخی مصوبات سال گذشته اعمال شده و برگزاری جلسات بحث اقناعی و توجیهی برای تشکل ها و مبلغین قبل از شروع ایام محرم پیش بینی شده است.

مهدوی برگزاری مراسم ایام محرم را منوط به اخذ مجوز و در اماکن باز و مسقف تا ارتفاع ۶ متر با تجمعات حداقلی دانست و عنوان کرد: برگزاری مراسم محرم فارغ از وضعیت های شعارگونه است و در شرایط قرمز، نارنجی و زرد با رعایت موارد بهداشتی برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه به تمامی بخشداران و دهیاران اعلام شده که جلسات ابی عبدالله (ع) به هیچ عنوان نباید تعطیل شود، گفت: امسال بدون تعیین رنگ ها، مراسم محرم در همه مکان های مربوطه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش موظف است مدارس نزدیک به مساجد را جهت برگزاری مراسم ایام محرم در اختیار هیئات مذهبی و مساجد قرار دهد تا در صورت عدم وجود شرایط در مساجد، مراسم در مدارس و در فضای بزرگ تر برگزار شود.

مهدوی با اشاره به برداشته شدن ممنوعیت دسته بری عزاداری، تصریح کرد: محور دسته بری عزاداری به صورت محلی وجود دارد اما تجمع دسته جات عزاداری در خیابان ها ممنوع است.

دبیر ستاد محرم استان گیلان با اشاره به ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیش بینی راهکارهای جایگزین در مناطقی که امکان برگزاری مراسم وجود ندارد، گفت: تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهای دارای وضعیت حاد کرونایی در دستور کار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه حضور هیئات مذهبی در حرم امامزادگان جهت برگزاری مراسم ممنوع است بیان کرد: برپایی ایستگاه صلواتی بوده و پخش نذورات به صورت بسته بندی بهداشتی و بیرون بر مانعی ندارد اما به جای ایستگاههای صلواتی موکب سلامت با توزیع مواد بهداشتی پیشنهاد می گردد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان