جستجوگر خبری شهرستان شفت

مسابقات کاراته المپیک توکیو فردا در وزن ۵۰ و منفی ۵۵ کیلوگرم آغاز و سارا بهمنیار ورزشکار گیلانی با رقبای خود برای کسب مدال رقابت می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، از ظهر امروز مسابقات المپیک توکیو در رشته کاراته و در وزن ۵۰ و منفی ۵۵ کیلوگرم آغازشده و در اولین روز از این مسابقات آخرین ورزشکار گیلانی سارا بهمنیار بر روی تاتامی می رود.

مسابقات کاراته در المپیک توکیو دیشب قرعه کشی شده و سارا بهمنیار در گروه یک رقابت های کاراته المپیک با سراپ ازچلیک از ترکیه، ون تزویان از چین تایپه و ایوت گورانوا از بلغارستان هم گروه شد.

یکی از تغییرات بزرگ در روند برگزاری مسابقات کاراته گروه بندی شدن این رقابت ها در المپیک ۲۰۲۰ بوده است، به گونه ای که ورزشکاران با یکدیگر دیدار و دو نفر اول هر گروه به طور ضرب دری در نیمه نهایی با یکدیگر دیدار می کنند .

همچنین در وزن منفی ۵۵ کیلوگرم آنا چرنیشوا رقیب روس و هم گروهی بهمنیار نیز حضور داشت که به دلیل مثبت شدن تست کرونا مسابقات المپیک را از دست داد و این گروه با حضور  چهار نفر برگزار خواهد شد.

گفتنی است هدایت چرنیشوا از روسیه را حسین روحانی قهرمان و مربی پیشین تیم ملی کاراته کشورمان بر عهده داشته است.

در دیگر گروه نیز آنجلیکا ترولوگا رنکینگ دوم جهان از اکراین و میاهارا رنکینگ چهارم جهان از ژاپن و بتی پلانک از اتریش رنکینگ 6 جهان و رادوا ساید از مصر از قهرمانان و عنوان دارهای قاره افریقا و مولدیر کاراته کای عنوان دار از قزاقستان حضور دارند.

بتینا پلانک از اتریش رقیب پیشین سارا بهمنیار در کسب سهمیه المپیک که موفق به کسب سهمیه از رنکینگ نشده بود با اهدای سهمیه قهرمان قاره ای به عنوان قهرمان قاره اروپا به همراه رادوا ساید قهرمان قاره آفریقا موفق شدند از طریق سهمیه قاره ای از سوی فدراسیون کاراته به المپیک صعود کنند.

ایوت گروناوا بلغار و مولدیر قزاق و همچنین آنا چریشنوا روس نیز توانسته بودند از طریق مسابقات کسب سهمیه آزاد  پاریس که خرداد برگزار شد جواز حضور در المپیک را کسب کنند.

سراپ ازچلیک ترک و آنجلیکا ترولوگا اکراینی و ون تزویان چین تایپه ای و میاهارا ژاپنی و سارا بهمنیار از ایران به ترتیب صاحب رنکینگ های یک تا پنجم المپیک توانسته بودند از طریق سیستم رنکینگ به المپیک صعود کنند.

سارا بهمنیار با اینکه چهار نفر اول رنکینگ المپیک هر وزن به المپیک صعود می کردند ولی به دلیل قرار داشتن کاراته کای ژاپن و میزبان بودن ژاپن به عنوان نفر چهارم رنکینگ سهمیه المپیک را کسب کرد.

با توجه به گروهی دوره ای بودن مسابقات سارا بهمنیار سه مسابقه پیش رو دارد و اگر سارا بهمنیار بتوانند به خوبی ریکاوری انجام بدهد و برای مسابقات بعدیش آماده شود و با توجه به سرعتی بودن بهمنیار اگر بتواند از این ویژگی خودش استفاده کند قطعاً پیروز خواهد بود.

مسابقات کاراته در هر وزن با ۱۰ شرکت کننده برگزار خواهد شد که به دو گروه پنج نفره تقسیم می شوند، این مسابقات به صورت گروهی دوره ای برگزار می شود و از هر گروه دو نفر اول به مرحله نیمه نهایی صعود خواهد کرد.

سپس در مرحله نیمه نهایی صعودکنندگان به صورت ضرب دری بازی خواهند کرد و برنده ها به فینال صعود خواهند کرد و بازنده ها به مقام سومی مشترک و مدال برنز مشترک خواهند رسید.

سارا بهمنیار در بازی اول ابتدا به مصاف رقیب همیشگی و عنوان دار خود سراپ ازچلیک رنکینگ اول جهان خواهد رفت سپس در بازی دوم به مصاف دیگر رقیب عنوان دار خود و تیریان از چین تایپه و رنکینگ سوم جهان خواهد رفت و در بازی آخر به مصاف گورناوا بلغارستانی رنکینگ 27 جهان خواهد رفت.

پس از قرعه کشی و اعلام ترتیب برنامه بازی های اوزان مختلف المپیک توکیو ۲۰۲۱ برنامه بازی های وزن منفی ۵۵ کیلوگرم به شرح زیر است:

گروه یک بازی اول: سارا بهمنیار  - سراپ ازچلیک از ترکیه

بازی دوم: ون تزویان هنگ کنگ - سارا بهمنیار

بازی سوم: سارا بهمنیار  - ایوت گروناوا از بلغارستان

مسابقات کاراته در المپیک توکیو طی روز های ۱۴ الی ۱۶ مردادماه برگزار می شود و سارا بهمنیار امروز پنج شنبه ۱۴ مرداد در وزن منفی ۵۵ برای کسب مدال المپیک روی تاتامی می روند.

مسابقات وزن منفی ۵۵ کیلوگرم در روز اول مسابقات از ساعت ۱۷ به وقت محلی (۱۲:۳۰به وقت ایران) آغاز می شود و سارا بهمنیار در این وزن روی تاتامی می رود

انتهای پیام /۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان