جستجوگر خبری شهرستان شفت

فومن- نماینده فومن و شفت در مجلس گفت: اجرای طرح تحول و تحویل اراضی ملی از مهاجرت معکوس جلوگیری می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل بهروزی فر عصر چهارشنبه در مراسم تحول و تحویل اراضی ملی روستای تیمور کوه، اظهار کرد: ساماندهی اراضی ملی اقدام خوبی از سوی منابع طبیعی در زمینه تعیین تکلیف اراضی ملی در داخل محدوده طرح هادی است.

بهروزی فر با اشاره به اینکه مردم این روستا با مشکلات زیادی مواجه بودند و با وجود داشتن طرح هادی به دلیل وجود اراضی ملی نمی توانستند اقدامی در زمینه ساخت و ساز انجام دهند، افزود: با توجه به عدم تغییر و تحول در بنیاد مسکن و منابع طبیعی رخ نداده بود از شاخص های کشوری عقب مانده بودیم.

وی با بیان اینکه روستا منطقه ای است که مولد به شمار می رود، اضافه کرد: روستاییان تولیدکننده بوده و بیشتر به دولت در حال خدمت است و دولت ها نیز به دنبال رونق اقتصاد روستاییان هستند.

بهروزی فر با اشاره به اینکه این طرح نخستین بار در روستای تیمور کوه انجام شده است، ادامه داد: بسترهای لازم در منابع طبیعی و بنیاد مسکن فراهم شده تا در اراضی ملی نیز مردم برای صدور پروانه مشکلی نداشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه بین پنج تا شش روستا نیز در نوبت اجرای این طرح هستند، افزود: اجرای این طرح موانع موجود را رفع خواهد کرد و روستا باید توسط روستایی و با دستان مردم پر تلاش روستا آباد شود.

نماینده فومن و شفت در مجلس با اشاره به اینکه اجرای این طرح از مهاجرت معکوس جلوگیری می کند، ادامه داد: انتظار می رود که این طرح به توسعه و رونق روستاها کمک کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان