جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: سه گیلانی در پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی برگزیده و شایسته تقدیر شدند.

فیروز فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعلام اسامی برگزیدگان نهایی پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی، اظهار کرد: هدف راه اندازی و تأسیس باشگاه های کتابخوانی کمک به افزایش سرانه مطالعه در میان کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه تقویت فرهنگ گفت وگو و استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان یکی دیگر از اهداف مهم این باشگاه ها است، گفت: گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام یک کار گروهی، پیشرفت تحصیلی از راه برنامه ای سرگرم کننده میان کودکان و نوجوانان، کمک به تأسیس و تقویت کتابخانه های کوچک کلاسی، مهدکودکی، کانونی، آپارتمانی، محله ای، مسجدی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان و کمک به گسترش تبلیغ و معرفی کتاب از دیگر اهداف این باشگاه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به استقبال خوب شهرستان های استان در راه اندازی باشگاه های کتابخوانی، گفت: در استان گیلان ۱۰۴ باشگاه کتابخوانی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه شهرهای رشت و املش به ترتیب با ۲۹ و ۲۰ باشگاه بیشترین باشگاه های کتابخوان ثبت شده را دارند، اضافه کرد: فومن، لاهیجان، رضوانشهر، لنگرود، بندر انزلی، آستارا و آستانه نیز از دیگر شهرهایی هستند که باشگاه های کتابخوانی ثبت شده دارند.

فاضلی با تأکید بر اینکه در این طرح به دنبال همه گیر کردن کتابخوانی به ویژه در میان کودکان و نوجوانان هستیم، ادامه داد: وظیفه اصلی باشگاه های کتابخوانی، بسترسازی برای جذب کودکان و نوجوانان به کتاب و مطالعه با استفاده از روش هایی همانند معرفی کتاب، مطالعه گروهی، نقد و بررسی، مبادله کتاب، خلاصه نویسی کتاب و نامه به نویسندگان است.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی در سایه همه گیری کرونا، ادامه داد: امسال نیز استان گیلان در میان برگزیدگان نمایندگانی داشته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: از بین ۲۷ هزار باشگاه با ۴۵۰ هزار عضو که در ۱۹۶۰ شهر و روستا تشکیل شده، نامزدهای مرحله نهایی این برنامه از سوی هیئت داوران آن اعلام شدند.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان گیلان در بخش تسهیلگران منتخب، بخش فیلم و رابطان فعال استانی و شهرستانی افراد برگزیده و شایسته تقدیر داشته است، افزود: در بخش فیلم «آلدا تقی پور» از باشگاه کتابخورهای شیطان کوه شهرستان لاهیجان شایسته تقدیر شد.

فاضلی با اشاره به اینکه همچنین در بخش تسهیلگران منتخب نیز «امیر دلیر فومنی» از باشگاه بچه های کتاب شهر رشت نیز جز نفرات برگزیده این بخش انتخاب شد، افزود: در بخش دبیرخانه و رابطان فعال استانی و شهرستانی نیز زهره خالقی فرد از رشت به عنوان دومین نفر برگزیده انتخاب و معرفی شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان