جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - رئیس سازمان اردویی ، راهیان نور و گردشگری سپاه گفت: با شیوع کرونا، پیاده روی حماسی اربعین نیز متوقف شد و فقط عراقی ها می توانند در آن شرکت کنند اما رایزنی هایی بین ایران و عراق در حال انجام است ...

به گزارش ایرنا ، سردار عباس مطهری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان در رشت اظهار داشت: نتیجه این رایزنی ها حتما به اطلاع عمومی مردم خواهد رسید و امیدواریم امسال بتوانیم پیادروی اربعین را از سر بگیریم.

به گفته او، با وجود شیوع کرونا ، راهیان نور به صورت مجازی برگزار شد که از روز ۱۵ بهمن ماه سال ۹۹ تا پایان فروردین ماه  ۱۴۰۰، حدود ۲۶ میلیون از دانش آموزان ، اولیای دانش آموزان و فرهنگیان از این طرح در فضای مجازی بازدید کردند.

وی افزود: این آمار فقط مربوط به نرم افزار شاد وزارت آموزش و پرروش است که خوشبختانه علاوه بر استقبال بسیار مناسب دانش آموزان ، اولیای آنان و همچنین فرهنگیان نیز استقبال بسیار خوبی از راهیان نور در فضای مجازی داشتندو به طور حتم این رقم نیز تاکنون افزایش یافته است.

رئیس سازمان اردویی ، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور ادامه داد: البته با برطرف شدن کرونا، راهیان نور حقیقی، قوی تر از سابق برگزار می شود و همچنین با توجه به گسترش فضای مجازی در بین جامعه و خانواده ها، این طرح همچمنان در بستر فضای مجازی نیز دنبال خواهد شد.

سردار مطهری گفت: مخاطب ما در حوزه راهیان نور همه ملت ایران است و راهیان نور واکاوی و گنج یابی سیره شهداست و با وجود علاقمندی اقشار مختلف مردم به شهدای گرانقدر، همه مردم از این اردوها استقبال می کنند و  همچنین تفکرات، سبک زندگی ، از خودگذشتگی و الگو سازی مدنظر ما در این طرح است تا مردم به خصوص قشر نوجوان و جوان بیشتر با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در این بخش ها آشنا شوند.

وی اضافه کرد: راهیان نور، زیارت معرفت است و در این مدت نیز خارجی ها حتی یهودی ها و اساتید مختلف سایر کشورها از مناطق جنگی ما بازدید کردند که مناطق ما از جمله شلمچه ، تاثیر بسزایی روی آنان داشت و این نشان دهنده معنویت اردوهای راهیان نور است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین قرار است با کشورهای منطقه که رابطه خوبی داریم  و در آن کشورها، جنگ جریان داشت، راهیان نور بین المللی را برپا کنیم که این امر در دستور کار ما قرار دارد و امیدواریم که به زودی این طرح نیز اجرایی شود.

رئیس سازمان اردویی ، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور  اظهار کرد: البته ما به جز راهیان نور در بخش های برپایی اردو و گردشگری نیز فعالیت داریم که در بخش اردو، مخاطب ما بسیجیان هستند و لازم است که به این قشر، ارودهای تربیتی ، علمی، مهارتی و زیارتی مهیا و ترتیب داده شود.

وی گفت: در بخش گردشگری نیز هدف ما گردشگری اسلامی ایرانی است که ملت ما را سربلند کند و تلاش ما این است که همه اقشار مردم در بخش گردشگری حضور یابند و از محیط زیست و حیات وحش بازدید کنند چون هم اینک همه مردم به طور عادلانه از گردشگری سود نمی برند و سعی ما این است که این امر را برای همه اقشار مردم به خصوص قشر آسیب پذیر با حفظ محیط زیست مهیا کنیم.

سردار مطهری ادامه داد: البته بخش گردشگری متولی دارد و ما نیز بنا نداریم که به جای آنان اقدام و کار کنیم اما یکی از وظایف سپاه پای کار آمدن و کمک است و همانطور که در بحث کرونا به وزارت بهداشت کمک کردیم ، در این بخش نیز سعی داریم تا به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز کمک رسانی کنیم.

وی بیان کرد: این در حالی است که محتوای گردشگری نیز بسیار مهم است و باید از آن مراقبت شود تا دشمنان ما از این امر در بخش فرهنگی بر علیه مردم فهیم ما استفاده نکنند و با کمک نخبگان تلاشم می کنیم نا گردشگری اسلامی ایرانی رقم زده شود و تعداد بیشتری از مردم ، از این موهبت استفاده کنند.

      نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان