جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتقاد از بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: شرایط کنونی استان در شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آبتین حیدرزاده ظهر امروز در وبینار مدیران شبکه های بهداشت و درمان سراسر گیلان با بیان اینکه وضعیت کنونی استان ازلحاظ شیوع بیماری کرونا، نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است، اظهار کرد:  از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، شرایط کنونی بزرگ ترین موجی از بیماری است که استان آن را تجربه کرده است.

وی با اشاره به عدم رعایت شهروندان نسبت به پروتکل های بهداشتی، افزود: باوجوداین وضعیت، متأسفانه بحرانی بودن اوضاع جدی گرفته نمی شود .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش موارد سرپایی و بستری در بیمارستان ها، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و اعمال محدودیت های شغلی، ممانعت از حضور مسافران در استان در شرایط کنونی برای توقف انتقال و شیوع بیشتر ویروس، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

حیدرزاده با اذعان به اینکه فرایند واکسیناسیون در استان با سرعت قابل توجهی در حال انجام است، افزود: در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، تعطیلی مشاغل غیرضروری، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و دورهمی ها برای ارتقاء ایمنی و سلامت استان بسیار تأثیرگذار است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در گیلان بیان کرد: ۲۷۵ تیم در ۶۷ پایگاه تجمیعی و ۳۳ مرکز غیرتجمیعی سراسر استان فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ را انجام می دهند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان