جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا- مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا با اشاره به عدم مشارکت شهروندان آستارایی در امر واکسیناسیون، گفت: مشکلی در زمینه واکسن نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، فربد بصیری مقدم ظهر چهارشنبه در جلسه مدیریت کرونا آستارا با انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان، اظهار کرد: هم اکنون ۶۵ بیمار کرونایی در بیمارستان آستارا بستری هستند.

وی با بیان اینکه بین ۴۰ تا ۵۰ بیمار سرپایی کرونایی در آستارا داریم، افزود: وضعیت بسیار بدتر از اسفند ماه سال ۹۸ بوده و ماهیت ویروس جهش یافته از نظر سرعت سرایت نیز افزایش یافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آستارا با اشاره به اینکه شاهد بی توجهی شهروندان به خطرات کرونا هستیم، گفت: در بحث مشارکت مردم آستارا در واکسیناسیون از ۱۶ شهرستان استان گیلان در رده پانزدهم قرار داریم.

بصیری مقدم به افزایش ۸۰ درصدی بستری بیماران کرونایی در آستارا اشاره و خواستار همکاری مردم در واکسیناسیون شد و تصریح کرد: متأسفانه عروسی ها در مکان های غیر مجوز دار و باغ ها در آستارا افرایش یافته و شاهد عدم رعایت فاصله گذاری و ماسک نزدن مردم هستیم.

مشکلی در زمینه واکسن نداریم

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از راه اندازی یک پایگاه اختصاصی واکسیناسیون برای کارکنان دستگاه های اجرایی در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان خبر داد و گفت: با همکاری سپاه ناحیه آستارا در حال دایر کردن ۱۰ پایگاه برای واکسیناسیون هستیم.

وی مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین ستاد کرونا شهرستان را یک قانون عنوان کرد و افزود: همه مصوبات این ستادها در سطح ملی و شهرستان لازم الاجرا است.

بصیری مقدم با اشاره به افزایش ۷۶ درصدی موارد مثبت کرونایی سرپایی در آستارا، اظهار کرد: اداره آموزش و پرورش آستارا در بحث مشارکت در واکسیناسیون رتبه اول استان گیلان را دارد.

وی، ادامه داد: از نظر واکسن مشکلی نداریم و فقط نیازمند مشارکت مردم در واکسیناسیون و با رعایت نظم و ترتیب هستیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا با اشاره به واکسیناسیون ۵۰ زندانی ثابت در زندان آستارا، گفت: واکسیناسیون کادر مدارس و معلمین در کنار نیروی انتظامی در شهرستان آستارا ادامه دارد.

بصیری مقدم با اشاره به آغاز ایام محرم خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی در اجرای هر چه بهتر این ایام شد.

ضرورت انسداد مسیرهای ورودی آستارا

سرپرست فرمانداری آستارا نیز در این جلسه با گلایه از ورود انبوه خودروهای مسافر به این شهرستان بر ضرورت انسداد مسیرهای ورودی به آستارا با نظر و دستور مقامات ملی و استانی تاکید کرد.

سید سعید میر قربانی با بیان اینکه مهمانسراهای ادارات در آستارا از پذیرش مهمان مگر موارد مأموریتی مجاز خودداری کنند، اظهار کرد: شهرداری آستارا هر چه سریع تر نسبت به تعطیلی تفرجگاه ها و بازارهای هفتگی واقع در حاشیه تالاب استیل آستارا اقدام کند.

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم آستارا و ماسک زدن از نیروی انتظامی خواست با باغ ها و رستوران هایی که قانون و موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان