جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان از ارائه پیشنهاد ممنوعیت ورود و خروج به این استان به ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت: برای کنترل شرایط باید پروتکل ها رعایت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع شامگاه سه شنبه در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت کرونا به دلیل افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان، اظهار کرد: کاهش شدید رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل ها از سوی مردم و قدرت سرایت ویروس جهش یافته کرونا دلتا مهمترین عوامل شیوع پیک پنجم کرونا در گیلان است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت میزان رعایت پروتکل ها در استان گیلان به زیر ۴۰ درصد رسیده است، افزود: یکی از پیشنهادهای ستاد مدیریت کرونا گیلان ممنوعیت ورود و خروج به استان گیلان است.

استاندار گیلان به درخواست وزیر بهداشت در این زمینه از رهبری و تشکیل جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا برای بررسی این درخواست اشاره کرد و گفت: اتخاذ تصمیم در این خصوص به جلسه آتی ستاد ملی مقابله با کرونا موکول شده است.

وی با تأکید بر پرهیز از شکل گیری اجتماعات گسترده در فضاهای بسته، استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست ها، رعایت فاصله گذاری و تغییر سبک زندگی متناسب با کرونا، افزود: هر زمانی که میزان مراعات دستورالعمل ها افزایش یافته شاهد کاهش بیماری، تعداد مبتلایان و شمار بستری ها بودیم که باید در این مسیر به راهکارهای عملی متخصصان، توجهی ویژه شود.

زارع خواستار افزایش اقدامات فرهنگی با رویکرد ایجابی و تولید محتواهای خلاقانه و مبتکرانه رسانه ای و انتشار گسترده آنها در فضای مجازی شد و اظهار کرد: همراهی مستمر مردم با کادر درمان و نیز احساس تکلیف برای حفظ سلامتی عمومی و همنوعان با تذکر به یکدیگر برای استفاده از ماسک تجلی پیدا کند.

تشدید نظارت ها بر فعالیت اصناف

وی با بیان اینکه عادی انگاری نسبت به همه گیری بیماری منجر به ایجاد مشکلات فراوان در جامعه می شود، گفت: میزان توجه اصناف و مشاغل به رعایت دستورالعمل های بهداشتی باید به صورت مستمر بررسی شود و در این مسیر دستگاه های اجرایی، مؤسسات عمومی و شهرداری ها هرگونه امکانات مورد نیاز را در اختیار فرمانداران قرار دهند.

زارع به ضرورت تعطیلی رستوران ها، قلیان سراها، کافه ها، پاساژها و دیگر مراکز سربسته مشمول در شرایط قرمز کرونایی تأکید و اضافه کرد: فرمانداران به صورت دقیق، گروه های شغلی محدود شده اصناف برای فعالیت را اطلاع رسانی و با جدیت بر این موضوع نظارت کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد تخت های بیمارستانی پیش بینی شده برای شرایط کرونایی استان هم اکنون اشغال است، گفت: با همراهی بیمارستان های بخش خصوصی و تأمین اجتماعی با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، در خصوص تأمین تخت و تجهیزات برای درمان بیماران، تاکنون خدمات ارائه گردیده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه توزیع واکسن در مرکز استان و شهرستان ها متناسب با جمعیت، تقاضا و ثبت نام ها انجام شود، افزود: نسبت به واکسیناسیون اقشار در کنار مشمولان، دقت لازم صورت گیرد.

وی گیلان را سالمندترین استان کشور عنوان و به انتظار مردم برای تسریع در ارسال واکسن و انجام فرآیند واکسیناسیون گروه های سنی اشاره و اضافه کرد: گیلان در حال حاضر جز ۵ استان برتر کشور در تزریق واکسن است و باید به واسطه سالمند بودن، کوشش شود تا به رتبه بالاتر نیز دست یابیم.

زارع با تأکید مجدد بر لزوم تعطیلی مهمانسراهای ادارات در وضعیت قرمز کرونایی و عدم پذیرش مسافران، گفت: فرمانداران بر تعطیلی تفرجگاه ها و بازارهای هفتگی نظارت جدی به عمل آورند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان