جستجوگر خبری شهرستان شفت

اشخاص حقوقی و صاحبان املاک در گیلان تا پایان مرداد مهلت دارند اظهارنامه های مالیاتی سال ۹۹ خود را ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان ؛ مدیر کل امور مالیاتی گیلان گفت : به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا و بر اساس قانون مالیات ‏های مستقیم ، اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری در استان حداکثر تا ۳۱ مرداد فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی سال ۹۹ خود را از طریق درگاه ملی مالیات به نشانی WWW.INTAMEDIA.IR ارسال و مالیات خود را مانند دیگر استان‌ها پرداخت کنند.

محسن محمدی پور افزود: همه مودیانی که وقت تعیین شده برای ارائه اظهار نامه مالیاتی و سررسید پرداخت آن‌ها اعم از امسال و سال‌های گذشته تا تاریخ ۳۱ تیرماه بود هم تا پایان مرداد امسال می‌توانند تا پایان مرداد امسال پرداخت‌های خود را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اضافه کرد: برای بهره مندی از تشویق‌های قانونی نرخ صفر و یا هر نوع تسهیلات دیگر، فعالان اقتصادی باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا روز یکشنبه ۳۱ مرداد امسال به صورت الکترونیکی ارائه و مالیات خود را پرداخت کنند.

مدیر کل امورمالیاتی گیلان گفت: در صورت پرداخت نشدن مالیات تا موعد تعیین شده ، مودیان مالیاتی مشمول جرایم قانونی خواهند شد.

محسن محمدی پور با اشاره به شیوع ویروس کرونا، از مودیان خواست از مراجعه غیرضروری به ادارات مالیاتی استان خودداری و برای کسب آخرین اطلاعات در این حوزه  به درگاه ملی مالیات مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: مرکز ارتباط مردمی اداره کل امورمالیاتی گیلان به شماره ۱۵۲۶ آمادگی دارد پیشنهادها ، انتقادها و گزارش‌های شهروندان را در زمینه فرار مالیاتی دریافت کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان