جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش بی سابقه بیماران کرونایی در استان، گفت: به منظور تأمین تخت انجام هر گونه عمل غیر ضروری در استان ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، انوش دهنادی مقدم پیش از ظهر سه شنبه با اشاره به اینکه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اوج گیری کرونا، اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی و بسترها هر گونه عمل غیر اورژانسی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان ممنوع شد.

وی به روند صعودی و افزایش بی سابقه بیماران کرونایی در گیلان اشاره کرد و افزود: ممنوعیت انجام عمل های غیر اورژانسی به منظور تأمین تخت های بیشتر برای بستری بیماران کرونایی است.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان همچنین به لغو عمل های زیبایی و غیر ضروری بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت، گفت: این بخشنامه شامل همه مراکز درمانی دولتی، خصوصی، غیردولتی و تمامی بیمارستان های گیلان است.

دهنادی مقدم با تاکید بر اینکه موارد اورژانسی شامل بیمارانی می شود که در صورت عمل نکردن جان آنها به خطر می افتد، افزود: برخی اعمال جراحی را می توان برای چند ماه به تعویق انداخت، اگر بیماران بستری در بخش جراحی بیمارستان همزمان به کرونا نیز مبتلا شوند، عوارض بیماری در این افراد شدیدتر خواهد بود.

وی تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات قانونی انجام خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان