جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به پایان آبگذاری و نوبت بندی آب کشاورزی در استان، گفت: آبگیری سد برای فصل آتی آغاز شده است.

وحید خرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سال آبی امسال با کاهش بارندگی همراه بوده است، گفت: آمار کاهش بارندگی در سطح کشور به بیش از ۵۰ درصد و در گیلان به ۳۰ درصد رسیده است.

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با تاکید بر اینکه کاهش بارندگی ها در سال جاری تأثیر قابل توجه ای در سطح ورودی سدها و دبی رودخانه ها داشته است، اظهار کرد: این شرایط شده شده تا نسبت به دو سال گذشته یک سوم آورد به ویژه در سد سفیدرود که سد اصلی استان بوده، داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات بهمن ماه و پیش بینی های صورت گرفته در زمینه سال آبی، از ابتدای سال جاری با جلسات منظم و برنامه ریزی های دقیق برای مصارف استان گیلان بر اساس میزان آورد تهیه شد.

خرمی با بیان اینکه برنامه ریزی ها در کارگروه مدیریت کم آبی استان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، اضافه کرد: بر اساس تقویم زراعی که سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد این برنامه ریزی ها مورد تصویب قرار گرفت.

مدیر عامل آب منطقه ای استان گیلان در ادامه با بیان اینکه هم اکنون دیگر آبیاری کشاورزی برای استان انجام نمی شود، گفت: نوبت بندی تهیه شده جهت آبیاری کشاورزی امسال اجرا و به پایان رسیده است.

وی به وضعیت سدهای تأمین کننده آب شرب استان اشاره و با تاکید بر اینکه این سدها در شرایط مناسبی قرار دارند، افزود: در حال حاضر ذخیره آب موجود کم نیست و نگرانی جهت تأمین آب شرب برای تصفیه خانه اصلی استان گیلان وجود ندارد.

خرمی با اشاره به اینکه میزان آب موجود در سد سفید رود در حال حاضر پایین تر از سال گذشته است، افزود: با توجه به پایان فصل کشاورزی، نگرانی وجود ندارد و آبگیری برای سال آتی شروع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان