جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به بهره گیری روش های خلاقانه و سلامت محور در اجرای مناسبت ها، گفت: شورای هماهنگی مدیون اعتماد مردم در برگزاری مناسبت ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی اشجری صبح سه شنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف تأسیس این نهاد انقلابی، اظهار کرد: سیاستگذاری، سازماندهی و برنامه ریزی و نظارت و هماهنگی در برگزاری رسمی و عمومی مناسبت های انقلاب اسلامی مأموریت این شورا است.

وی با بیان اینکه جلوگیری از ناهماهنگی و موازی کاری و تداخل وظایف تبلیغی نهادهای فرهنگی در بزرگداشت ایام الله انقلاب اسلامی هدف این شورا است، گفت: ۲۵ سازمان، وزارتخانه و نهاد انقلابی در مرکز و استان ها تشکیل می دهند.

اشجری با اشاره به اینکه طی ۴۱ سال گذشته این نهاد انقلابی همواره با زنده نگهداشتن ایام الله انقلاب اسلامی و برگزاری مراسم ملی و انقلابی مناسبت ها را از دو خطر تحریف و فراموشی مصنون نگه داشته است، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با نگرش فرا حزبی و جناحی از ناهماهنگی و برخوردهای سلیقه ای جلوگیری کرده است.

وی با بیان اینکه این شورا با پیروی از منویات رهبری، هدایت داهیانه آیت الله جنتی با هوشیاری کامل و امکانات به روز رخدادهای سیاسی و اجتماعی را رصد کرده و در بزنگاه های تاریخی زمینه حضور حماسی مردم در صحنه های دفاع از انقلاب را فراهم کرده است، گفت: در سال ۸۸ دشمن به فکر نابودی انقلاب بود این شورا بود که توانستن مردم را به صحنه بکشاند و این فتنه را خنثی کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه با تعامل همه ارکان این شورا خدمات صادقانه شاهد اثرات ارزنده و ماندگاری در بزرگداشت ایام الله انقلابی و مراسم ملی و انقلابی هستیم که نتایج آن مورد تأیید و تکریم رهبری است، اضافه کرد: وفاداری به آرمان انقلاب اسلامی و اندیشه سیاسی الهی امام راحل و پیروی از منویات رهبری و همچنین دانش روز، روحیه انقلابی و داشتن نیروهای خوش فکر و خلاق و اعتماد همه جانبه مردم بوده است.

وی با بیان اینکه فراخوان های این شورا در جامعه جایگاه خود را تثبیت کرده و مردم نیز به آن اعتماد دارند، افزود: آیت الله جنتی شخصیتی انقلابی، ولایی، وفادار و متخصص است که با حضور پربرکت خود در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه ساز پیوند ولایت و امت در سال های متمادی بوده و با هدایت های هوشمندانه و دلسوزانه خود این نهاد مولود انقلاب را به یکی از درخشان ترین و اثرگذارترین نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل کرده است.

اشجری با اشاره به اینکه این شورا در سال های اخیر توانسته با طرح ایده های نو و خلاقانه و بهره مندی از توان و ظرفیت مردمی، سازمان های مردم نهاد، اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و همچنین نهادهای فرهنگی و دستگاه های اجرایی، از تهدید شرایط مختلف جوی از جمله باران شدید، برف سنگین و وضعیت قرمز کرونایی، فرصت های درخشانی برای بزرگداشت ایام الله انقلاب اسلامی و ثبت حضور پرشور و شعور گیلانیان غیور در صحنه های انقلاب اسلامی بسازد و حماسه های بی شماری همچون ۲۲ بهمن برفی سال ۱۳۹۸ و رژه خودرویی خانوادگی ۲۲ بهمن سال گذشته را در تاریخ این مرز و بوم به ثبت برساند.

وی با اشاره به شیوع کرونا و درگیر شدن مردم قطعاً شورا هماهنگی تبلیغات باید از تهدید عبور و آن تبدیل به فرصت می کرد، ادامه داد: طی رایزنی های فراوان به این نتیجه رسیدیم که باید شکل برگزاری مناسبت های انقلابی تغییر و اجرایی شود که نمونه آن همان نمایش خودرویی ۲۲ بهمن سال گذشته بود که ماندگار و ابتکاری از گیلان شد و این موضوع از سوی شورای هماهنگی مورد تمجید قرار گرفت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه این شورا قدردان اعتماد عمومی مردم به این نهاد انقلابی است، اضافه کرد: به واسطه همین اعتماد حماسه های متعددی در سال های اخیر با حضور آگاهانه، به لحظه و پرشور و شعور مردم ولایتمدار و بصیر استان گیلان خلق شده از جمله پیشتازی در مبارزه با فتنه گران و حضور یک روز جلوتر در یوم الله ۸ دی افتخار می کند.

حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه به رغم شرایط خاص کشور به دلیل شیوع کرونا در اولویت قرار دادن سلامت مردم برگزاری مراسم خلاقانه، سلامت محور، با حضور نمادین مردم از طریق شبکه استانی به صورت زنده پخش شد، گفت: این شورا خود را مقید به رعایت تمام مصوبات ستاد ملی کرونا می داند اما مناسبت ها به صورت خلاقانه و جدید در سایه رعایت دستور العمل های بهداشتی برگزار می کند.

وی با بیان اینکه در برگزاری مناسبت ها اعم از قبل، حین و بعد از مراسم ما مدیون حضور رسانه ها و خبرنگاران برای انعکاس حماسه های حضور مردم در شرایط مختلف هستیم، تأکید کرد: خبرنگاران و رسانه ها و عکاسان بازوان ما در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان