جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ـ اسامی نفرات برتر کنکور 1400 در سایت سازمان سنجش اعلام شد که در این بین داوطلبان استان ها گوی سبقت را در کسب رتبه های نخست از تهرانی ها ربودند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری تسنیم،  اسامی نفرات برتر کنکور در 5 گروه آزمایشی اعلام شد که بر این اساس در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی محمد پیام ثابتی از تهران، محمد شایان شعبانی از رفسنجان، محمد اسماعیلی از اراک، پارسا نوروزی نژاد از سبزوار ، امیر مهدی میقانی از اراک، ترانه خسرو جردی از مشهد، محمدجواد احمد پور از اصفهان ، امیرحسن جعفرآبادی از تهران، ماهان بیهقی از تهران و دانیال غریب از مشهد به ترتیب رتبه های 1 تا 5 را از آن خود کردند.

در گروه آزمایشی علوم تجربی نیما ابوالحسنی از تبریز، پارسا فتحی از اردبیل، عرفان کرپه از ترکمن ، آیناز مارالی از جلفا، حسن قیم از اهواز ، آرین آور از تهران، باربد محمدی از سقز، محمد حسن فلاحت از اهواز، آوا فاضلی از اصفهان و نگین سرلک از تهران نیز به ترتیب موفق به کسب رتبه های یک تا 10 شدند.

در گروه آزمایشی علوم انسانی امیر مهدی ذلفی از ابهر، جواد عبدیایی از شمیرانات، محمد جواد مهدیان از شاهین شهر، امیر حسین جلالی از یزد، امیر محمد باقری از تهران، حسین ملکی از نیشابور، سحر محمدی از زنجان، سید محمد علی شهرستانی از شمیرانات، دانیال دولت شاهی از تهران و امیر محمد سلیمانی از تهران رتبه های1 تا 10 این گروه آزمایشی را به دست آوردند.

در گروه آزمایشی هنر سید سپهر فرندی از زنجان، بهنود امیری از کرج، پریا الستی از تهران، می سا شفیع پور فومنی از رشت، و پروشا یوسف سیاه بندی از تهران نیز رتبه های 1 تا 5 را کسب کردند.

همچنین امیر حسین زرندی از خوی ، سحر دورود گر از تربت حیدریه، آرتین معتبری از تهران، دانیال منتظری از اصفهان، امیر حسین جعفر آبادی از تهران، و سید محمد صادق سید هاشمی ریزی از کرج نیز به ترتیب رتبه های 1 تا 5 گروه آزمایشی زبان را به دست آوردند.

خبرگزاری تسنیم در گفت وگو با نفرات برتر رمز و راز موفقیت آنان در ماراتن کنکور 1400 را جویا شد که از نظر خوانندگان محترم می گذرد:

گروه آزمایشی علوم تجربی

مطالعه 20 دقیقه در روز رتبه نخست کنکور تجربی

نیما ابوالحسنی رتبه نخست تجربی کنکور 1400 در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز رمز موفقیت خود را برشمرد و اظهار داشت: رمز موفقیت من این بود که هر موقع شکست خوردم، تسلیم نشدم، در سه سال گذشته در کنکورهای آزمایشی رتبه یک نشدم، شاید رتبه 40 یا 50 می شدم اما تلاشم را بیشتر کردم و بالاخره رتبه یک را کسب کردم.

وی با بیان اینکه سال اولی است که کنکور می دهد، افزود: از کلاس های آموزشگاهی برای تمام دروس به جز زبان استفاده کردم.

رتبه یک کنکور تجربی 1400 خاطر نشان کرد: معتقدم کارکرد آموزشگاه در کنار مدرسه است و در مقابل هم نیستند، چراکه نقش مدرسه 50 درصد، 20 آموزشگاه و 30 درصد تلاش شخصی و همت لازم است.

وی در مورد رژیم مصرف شبکه های اجتماعی در ایام کنکور گفت: تقریبا در همه شبکه های اجتماعی بودم اما نحوه استفاده را بلد بودم چراکه اینستا و تلگرام را هر روز فقط 20 دقیقه وقت گذاشتم و فضا را به کلی کنار نگذاشتم. 

ابوالحسنی با اشاره به اینکه نباید استفاده از فضای مجازی در دوران کنکور ممنوع شود افزود: کنار گذاشتن دنیای مجازی معقول نیست چراکه اکنون عصر ارتباطات است.

وی که پدرش کارمند و مادرش معلم مدرسه استثنایی است، در مورد نقش والدین خود در موفقیتش گفت: نقش مهم پدر و مادرم حمایت از آرامش روانی و کمک در کنکور است که از اینجا از زحماتشان قدردانی می کنم.

لذت رتبه دوم کنکور تجربی از درس خواندن

پارسا فتحی رتبه دوم کنکور تجربی در گفت وگو با خبرنگاران  با بیان اینکه روزانه بین 8 تا 10 ساعت مطالعه داشتم، اظهار داشت: خیلی به تراز و رتبه اولویت نمی دهم، تمرکزم برای یادگیری است.

وی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم در این مسیر، حاشیه ها ما را سرگرم کنند،  افزود: از درس خواندن لذت می برم و  تلاش می کنم به حاشیه ها فکر نکنم و در کنار  سخت کوشی و داشتن امید و انگیزه، در هر درس، کمترین اشکال را داشته باشم.

این دانش آموز بیان کرد: به خصوصیات خودم به خوبی آگاه هستم و می دانم در مطالعه درس ها رسیدن به چه سطحی از تسلط برایم هدف است و مسیرهایی که برای هر درس طی می کنم آگاهی کامل دارم 

فتحی تصریح کرد: پزشکی یکی از رشته های دلخواه من است که همیشه جدیدترین اخبار آن را دنبال می کنم و آن را فارغ از توجه به درآمد یا موقعیت اجتماعی، انتخاب کرده ام و درس های فیزیک و شیمی و ریاضی از نقاط قوت من هستند.

برنامه ریزی منظم و اعتماد به نفس رمز موفقیت رتبه سوم کنکور تجربی

عرفان کرپه رتبه سوم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی اهل بندرترکمن است که توانسته در کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی رتبه سوم را کسب کند. وی اهل شهرستان بندرترکمن بوده که مقاطع ابتدایی و متوسطه اول را در این شهرستان به پایان رسانده و دوره متوسطه دوم را در دبیرستان تیزهوشان گرگان تحصیل کرده است.

وی توانسته موفقیت بزرگی را در کنکور کسب کند و رتبه سوم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی را به دست آورده است که آن را نتیجه برنامه ریزی منظم و اعتماد به نفس خود می داند.

کُرپه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: با تلاش و پشتکاری که داشتم مدرک دیپلم را با معدل 19.94 به اتمام رساندم و پس از آن خود را برای کنکور آماده کردم.

وی گفت: برای کسب هر موفقیتی نیاز به تعیین هدف و برنامه ریزی منظم داریم که اعتماد به نفس می تواند مکمل این دو عامل برای رسیدن به مقصد نهایی  و موفقیت باشد.

رتبه سوم کنکور تجربی اضافه کرد: من هم برای کسب رتبه برتر در کنکور برنامه ریزی خوبی انجام دادم و با کمک پدر و مادر، مدیران و معلمانم توانستم نتیجه زحماتم را بگیرم.

وی افزود: برای رسیدن به موفقیت نباید در طول مسیر خسته شویم و جا بزنیم و در عین حال باید برای رسیدن به هدف، امیدوار باشیم. توصیه من به کنکوری های سال آینده این است که به توانایی های خود اعتماد و ایمان داشته باشند.

کرپه تأکید کرد: کنکوری ها نباید ناامید و خسته شوند چون می بینیم که می شود از یک شهر کوچکی مانند بندرترکمن هم به رتبه برتر کنکور رسید؛ بنابراین باید همه تلاش خود را به کار بگیرند و بر روی درس و تحصیل خود تمرکز کنند تا نتیجه دلخواه خود را کسب کنند.

تصمیم قاطع رتبه هفتم کنکور تجربی برای کسب رتبه تک رقمی در کنکور 1400

باربد محمدی رتبه هفتم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در پاسخ به این سئوال که راز موفقیت تان چه بوده است، اظهار داشت: قبل از هر چیزی بابت کسب این موفقیت خداوند را شکر کرده و از زحمات و تلاش های شبانه روزی معلمان عزیزم تشکر می کنم.

وی افزود: توکل به خدا، مصمم بودن، پشتکار، تلاش مضاعف، دوری از فضای مجازی و استفاده از کتاب های تست از جمله راز موفقیتم بوده است.

رتبه هفتم کنکور آزمایشی علوم تجربی از کردستان با بیان اینکه هدفم کسب رتبه تک رقمی در این رشته بود، گفت: خوشبختانه با پشت سرگذاشتن ماه ها مطالعه و تلاش، توانستم به هدف خود دست پیدا کنم.

وی تصریح کرد: توصیه ام به داوطلبان کنکور این است که از فضای مجازی دوری کرره و از آزمون کنکور نترسند و با وجود منابع بسیار، کیفیت مطالعه خود را افزایش دهند.

محمدی اظهار کرد: برای رسیدن به موفقیت بالا در کنکور داشتن پشتکار، برنامه ریزی، علاقه به رشته تحصیلی، داشتن هدف و انگیزه بالا لازم است.

گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

بی توجهی رتبه دوم کنکور گروه ریاضی به فضای مجازی

محمد شایان شعبانی رتبه دوم کنکور گروه ریاضی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در رفسنجان با اشاره به اینکه رمز موفقیت من در کسب این رتبه توکل بر خدا و پشتکار بود اظهار داشت: احتمال می دادم که یک رتبه خوب در کنکور کسب کنم و تمام تلاش خود را برای رتبه برتر شدن انجام دادم.

وی با اشاره به اینکه از خودم توقع رتبه تک رقمی را نداشتم؛ حمایت دوستان و خانواده را در کسب این موفقیت خود موثر دانست و گفت: من علی رغم اینکه در طول دوران تحصیلی بسیار به درس خواندن علاقه داشتم اما به طور جدی از تعطیلات نوروز سال 99 برای کنکور شروع به درس خواندن کردم و از تابستان همان سال تمام روزهای هفته به جز جمعه ها را به درس خواندن مشغول بودم.

شعبانی با اشاره به اینکه در ایام مطالعه برای کنکور هیچگونه تفریحی نداشته و از فضای مجازی نیز دور بودم افزود: برای کنکور به هیچ کلاس کنکوری نرفته ام اما از کتاب های غیر درسی و کمک آموزشی استفاده می کردم.

این دانش آموز رفسنجانی با توصیه برای موفقیت هم سن و سال های خود تصریح کرد: به همه توصیه می کنم که خود را باور داشته باشند و سال های زیادی برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و درس بخوانند و امیدوار باشند که به اهداف خود می رسند.

تحصیل رتبه سوم کنکور گروه ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف

با اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1400 کشور "محمد اسماعیلی" دانش آموز استان مرکزی اهل شهرستان اراک موفق به کسب رتبه سوم این آزمون در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شد.

وی در گفت و گوی خبری با اشاره به حس و حال خود پس از کسب این موفقیت اظهار داشت: من "محمد اسماعیلی" از شهر اراک هستم که در گروه آزمایشی ریاضی  و فنی رتبه سوم کنکور 1400 را کسب کردم، خیلی خوشحالم و خدا را شاکرم که به چنین موفقیتی دست پیدا کردم.

وی افزود: روزانه بین 7 تا 9 ساعت مطالعه درسی داشتم و در طول روزهای هفته تمام تلاش خود را انجام دادم تا این میزان ساعات مطالعه را حفظ کرده و ادامه دهم.

رتبه سوم کنکور 1400 در گروه آزمایشی ریاضی تصریح کرد: تمرکز عمده ام برروی کتاب های درسی بود خصوصا هرچه بیشتر به روز آزمون سراسری نزدیک می شدیم تمرکز بر روی کتب درسی بیشتر بود و این کتاب ها را بیشتر مطالعه می کردم و در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و تنها در کلاس های کنکور خود مدرسه حضور داشتم.

اسماعیلی ادامه داد: البته گاهی برای تثبیت آنچه مطالعه کرده بودم از برخی کتب کمکی نیز بهره می گرفتم اما بیشتر تمرکز من روی کتب درسی بود.

وی خاطرنشان کرد: هنوز تصمیم قطعی برای رشته مدنظر برای ادامه تحصیل نگرفته ام اما فکر می کنم در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف احتمالا ادامه تحصصی بدهم.

بی توجهی رتبه چهارم کنکور ریاضی به کلاس های آموزشی و مؤسسات کنکور

پارسا نوروزی نژاد رتبه چهارم کنکور ریاضی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در  مشهدمقدس  اظهار داشت: در طول یک سال گذشته تلاش زیادی برای حضور موفق در کنکور داشتم و خوشحالم که لطف خداوند نیز نصیب بنده شد و توانستم رتبه 4 کنکور ریاضی را کسب کنم.

دارنده رتبه چهار کنکور در رشته ریاضی و فنی افزود: کنکور مرحله آخر یک زنجیره تلاش تحصیلی است و در طول 12 سال تحصیلی بنده این تلاش را دنبال کردم.

نوروزی نژاد افزود: خانواده نیز در تمام این سال های تحصیل در کنارم بودند و به موفقیتم کمک کردند.

وی خاطرنشان کرد: حتی یک جلسه نیز در کلاس های کنکور حضور پیدا نکردم و از کتب کمک آموزشی آن هم صرفا در حد تست زدن استفاده کردم و نمونه تست های سال های قبل را مورد استفاده قرار می دادم.

نوروزی نژاد تاکید کرد: دانش آموزان و افرادی که پشت کنکور هستند تلاش کنند روی پای خود بایستند و تلاش کنند و چشم امید به کلاس های کنکور و موسسات نداشته باشند.

شرکت رتبه پنجم کنکور ریاضی در کلاس های فوق برنامه مدرسه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، با اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1400 کشور "امیرمهدی میقانی" دانش آموز استان مرکزی اهل شهرستان اراک موفق به کسب رتبه پنجم این آزمون در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شد.

دانش آموز اراکی در گفت و گوی خبری با اشاره به حس و حال خود پس از کسب این موفقیت اظهار داشت: من "امیرمهدی میقانی" از شهر اراک هستم که در گروه آزمایشی ریاضی و فنی رتبه پنجم کنکور 1400 را کسب کردم، حس جالبی است و در این موقعیت هر فردی قطعا خوشحال خواهد بود چراکه یک حس تکرارنشدنی است.

وی افزود: میزان ساعات مطالعه من متغیر بود اما اگر یکسال اخیر را بخواهیم یک میانگین کلی در نظر بگیریم روزانه حدود 9 ساعت در روز مطالعه درسی داشتم.

میقانی ادامه داد: در کنار کتب درسی از برخی کتاب ها استفاده می کردم، تنها در کلاس های کنکور مدرسه به صورت فوق برنامه برای آمادگی برای کنکور استفاده کردم.

رتبه پنجم آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی و فنی خاطرنشان کرد: درخصوص انتخاب رشته برای ادامه تحصیل هنوز تصمیمی قطعی ندارم اما فکر می کنم کامپیوتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم.

بی رغبتی رتبه ششم کنکور گروه ریاضی برای حضور کلاس های کنکور

ترانه خسروجردی رتبه ششم گروه ریاضی  در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدساظهار داشت: برای موفقیت در کنکور از حدود یک سال قبل برنامه ریزی خود را آغاز کردم و البته در این مسیر از هیچ کدام از کلاس های کنکور و موسسات بهره نگرفتم.

رتبه 6 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی بیان کرد: تقریبا در این مسیر و در یک سال اخیر روزانه 12 ساعت مطالعه منظم را در برنامه خود داشتم و هیچگاه در طول مسیر نومید نشدم زیرا معتقدم برای دستیابی به هر هدفی باید تلاش کرد.

خسروجردی خاطرنشان کرد: در طول دورانی که برای کنکور درس می خواندم مخصوصا با توجه به شرایط کرونا و صحبت هایی که مبنی بر احتمال تعویق کنکور بود شاید تصور نمی کردم بتوانم این رتبه را کسب کنم اما پس از حضور در آزمون برآوردم این بود که بتوانم رتبه خوبی کسب کنم.

وی افزود: لطف و عنایت خدا و همچنین دعای خیر پدر و مادرم سبب شد که این رتبه را در کنکور کسب کنم و خوشحالم که توانستم کاری کوچک برای خوشحالی پدر و مادرم بردارم.

دوری رتبه هفتم کنکور رشته ریاضی از دید و بازدیدهای خانواد گی

محمدجواد احمدپور رتبه هفتم رشته ریاضی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به رمز موفقیتش در کنکور، اظهار داشت: از تابستان سال گذشته به طور پیوسته درس خواندن را روزانه بین  6 تا 7 ساعت شروع کردم و با خواب کافی، تغذیه مناسب، مطالعه به اندازه و تلاش و پشتکار توانستم برای رسیدن به هدفم گام بردارم.

وی افزود: در هیچ کلاس تقویتی و کنکور شرکت نکردم و فقط با درس خواندن در خانه و شرکت در آزمون ها برای کنکور خود را آماده کردم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه خانواده نقش موثری در موفقیت فرزندانشان دارند، گفت: من هم از این قائده مستثنی نبودم و با حمایت پدر و مادر و ایجاد محیط امن و به دور از هر اضطراب و دورهمی در منزل، توانستم درس بخوانم.

وی ادامه داد: درس خواندن به صورت غیرحضوری در سال آخر دبیرستان معایب و مزایایی داشت که با سعی و تلاش و اتکا به خداوند توانستم از این مرحله عبور کنم.

احمدپور تصریح کرد: تحصیل در شرایط کرونایی و به صورت آنلاین سبب شد آن طور که باید و شاید با معلمان در ارتباط نباشیم و نتوانیم از حضورشان به طور کامل بهره مند شویم اما از اینکه در خانه بودیم و فرصت ما برای رفت و آمد به مدرسه گرفته نمی شد سعی کردم از این مزیت استفاده کنم و بیشتر درس بخوانم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین بازخورد خیلی خوبی نخواهد داشت، گفت: به طور یقین هیچ روشی جای کلاس های حضوری را نمی گیرد ولی متاسفانه در شرایط کرونایی چاره ای جز  آموزش غیرحضوری به خاطر حفظ سلامت معلمان و دانش آموزان نیست.

وی افزود: کنکور 1400 تا حدی سخت بود و در درس ریاضی سوالات زیادی خارج از کتاب آمده بود و تصحیح سوالات با تاثیر مثبت روشی بود که برای این سوالات اتخاذ کردند که اگر کسی پاسخ درست داده باشد نمره مثبت گرفته و در صورت پاسخ اشتباه، نمره منفی لحاظ نشد.

احمدپور خاطرنشان کرد: با اینکه می دانستم رتبه خوبی به دست می آورم ولی فکر نمی کردم در زمره نفرات برتر باشم و زمانی که از کسب رتبه 7 ریاضی مطلع شدم خودم و خانواده ام بسیار خوشحال شدیم.

رتبه 7 رشته ریاضی از اصفهان با بیان اینکه در مدرسه اژه ای 2 درس خوانده است، گفت: تصمیم دارم در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف ادامه تحصیل بدهم و بتوانم به کشورم خدمت کنم.

وی ادامه داد: به دانش آموزانی که سال آینده کنکور دارند، پیشنهاد می کنم درگیر حواشی نشوند، فکر کلاس های فوق برنامه و کنکور نباشند، خودشان در خانه درس بخوانند و مهمانی و دورهمی و گشت در فضای مجازی را محدود کنند و سعی کنند با خوب درس خواندن موفق شوند.

احمدپور خاطرنشان کرد: کلاس کنکور ضرورتی ندارد به نظر من زمانی که فرد برای کلاس کنکور می گذارد و از خانه خارج می شود، وقت او را می گیرد و چه بهتر که در خانه درس بخواند با اینکه به من هم شرکت در کلاس های کنکور پیشنهاد شد، ولی ترجیح دادم شرکت نکنم.

وی با اشاره به خوب بودن کلیت کنکور، اظهار داشت: برگزاری کنکور خوب است ولی باید تغییراتی در آن بدهند تا شرکت کنندگان نتیجه بهتری کسب کنند.

گروه آزمایشی علوم انسانی

توصیه مهم رتبه نخست کنکور علوم انسانی به داوطلبان کنکور 1401

امیر مهدی زلفی رتبه نخست کنکور گروه علوم انسانی از شهرستان ابهر موفق به کسب رتبه نخست گروه علوم انسانی، سحر محمدی از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه 7 گروه علوم انسانی و نهایتاً سید سپهر فرندی از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه نخست رشته هنر شدند.

امیر مهدی زلفی که متولد 26 تیر ماه 1382 از ابهر است توانست برای بار نخست در تاریخ استان زنجان رتبه نخست یکی از گروه های سخت کنکور سراسری (علوم انسانی) را به دست بیاورد.

وی در پاسخ به سئوالی علت موفقیت در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه اظهار داشت : من اول خدمت مخاطبین خبرگزاری تسنیم سلام عرض می کنم؛ موفقیت بنده در این کنکور به خاطر تلاش و پشتکارم بوده است؛ وقت زیادی برای مطالعه درس های خود گذراندم.

وی در پاسخ به سئوالی که  آیا در کلاس های کنکور و تقویتی خارج از مدرسه شرکت کرده بودید؟، گفت: نخیر؛ بنده در هیچ کلاسی کنکوری شرکت نکردم؛ به نظرم شرکت در این کلاس ها نیازی نیست و موفقیت در کنکور ربطی به حضور در این کلاس ها ندارد.

زلفی در پاسه به سئوالی که  تعطیلی مدارس به نفع شما در کنکور بود؟ آیا موافق بازگشایی مدارس هستید؟ تصریح کرد: قطعا بله؛ باید مدارس بازگشایی شود تا سطح سواد بچه ها ارتقا یابد؛ قطعا مدارس در سطح کنکور تاثیرگذار هستند و شاید عدم موفقیت برخی ها در کنکور امسال به تعطیلی مدارس نیز برگردد؛ نمی شود گفت که حالا من نفر اول شدم پس بازگشایی مدارس تاثیری ندارد.

وی در پاسخ به سئوابی که آیا آزمون امسال سخت بود؟ آیا صحت دارد برخی سوالات خارج از کتب درسی بوده است؟، گفت: متاسفانه سئوالات آزمون امسال بسیار سخت بود و حتی برخی از سوالات خارج از کتاب طراحی شده بود؛ به نظر بنده سوالات ریاضی و گروه انسانی ناجوانمردانه بود. سوالات در دیگر درس ها تفاوت آنچنانی با سال های گذشته نداشت.

رتبه برتر کنکور 1400 در پاسخ به سئوالی درباره توصیه اش به داوطلبان کنکور 1401 افزود: توصیه من به داوطلبان این است که از کنکور نترسند؛ می شود با تلاش و پشتکار فراوان و بدون حضور در کلاس های کنکور به موفقیت دست یافت؛ قطعا بودن یک کنکور نیاز است چرا که در هر صورت برای ورود به دانشکاه های خوب کشور باید یک رقابتی وجود داشته باشد؛ زمانی می توانیم بگوییم که کنکور نیاز نیست که سطح همه دانشگاه های کشور در یک حد باشد.

80 هزار تست زنی رتبه سوم کنکور انسانی در طول 7 ماه

محمدجواد مهدیان رتبه سوم کنکور انسانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در  اصفهان درباره علل موفقیت در کنکور و کسب رتبه 3 کنکور انسانی 1400 اظهار داشت: من در دبیرستان حضور نداشتم و امتحانات را در مدرسه شبانه گذراندم، مهم ترین دلیل موفقیت توکل برخدا و حمایت پدر و مادر بود.

وی افزود: در مسیر رسیدن به اهدافم در کنکور تست بسیار زدم و همین تست های زیاد بسیار به من کمک کرد، در مدت 7 ماه حدود 80 هزار تست زدم.

رتبه 3 کنکور سراسری رشته انسانی 1400 درباره شرکت در کلاس های کنکوری خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم من دبیرستان روزانه هم نبوده ام و یک ساعت هم برای کنکور کلاس شرکت نکردم و هیچ مشاور و معلم شخصی نداشتم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه خانواده چه میزان در کنار شما بودند و چه نقشی در تامین آرامش شما برای کنکور داشتند، تصریح کرد: در 7 ماهی که برای کنکور تلاش می کردم ابتدای کار چون به درس ها آشنایی نداشتم بسیار دیر یاد می گرفتم اما پدرم مرا بسیار تشویق می کرد و امیدواری می داد و در این راه بسیار کمک می کرد و همین سبب شد اعتماد به نفس پیدا کنم.

مهدیان بیان کرد: البته پس از این موضوع زمانی که رتبه های خوبی در کنکورهای آزمایشی کسب می کردم هم پدرم تشویق خاصی نمی کردند که سبب غرور در من نشود و متوجه شوم که ممکن است رتبه کنکور اصلی خوب نشود، همین سبب شد تا تلاشم بیشتر شود، 2 رفتار متضاد پدرم سبب شد حرکتم در این مسیر را به بهترین نحو شروع کنم.

وی گفت: مادرم آرامش زیادی به من دادند و شب امتحان من تنها 2 ساعت توانستم استراحت کنم و شب بسیار سختی برای من بود.

رتبه 3 کنکور انسانی 1400 در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تعطیلی مدارس به نفع شما بود، اظهار داشت: من در دبیرستان حضور نداشتم و در کلاس ها شرکت نکردم و این برای من بهتر شد، اگر حضوری بود این رتبه را کسب نمی کردم، زمان زیادی برای مطالعه داشتم و با حدود 12 ساعت مطالعه در روز موفق شدم.

وی درباره اینکه آیا برگزاری کنکور لازم است، افزود: به نظر من لازم است البته نه به دلیل اینکه رتبه خوبی کسب کرده ام، اگر کنکور نباشد احتمال رانت بیشتر می شود، نمره ملاک درستی نیست زیرا معدل سال دوازدهم من که در شبانه روزی برای دیپلم امتحان دادم حدود 16 الی 17 شد و اگر بر اساس معدل بود من رتبه 3 نبودم در صورتی که من بسیار درس می خواندم.

مهدیان خاطرنشان کرد: در امتحان فضای تقلب و کمک معلم ها بسیار باز است و نمره های امتحانی ملاک خوبی نمی تواند باشد، کنکور برای برخی رشته های اصلی مهم است زیرا نمی توانید بگویید اگر شما به علمی علاقه دارید به دلیل معدل نمی توانید بخوانید، این فضا سبب می شود کشور پیش نرود.

وی در توصیه ای به شرکت کنندگان کنکور 1401 تصریح کرد: تاثیر ما کمتر از آن چیزی هست که فکر می کنیم، خدا بیش از آن چیز که فکر کنید موثر است، اگر توکل نکنند و با خدا نباشند رتبه برتر هم برای آن ها آرامش نمی آورد.

رتبه 3 کنکور انسانی 1400 بیان کرد: این جمله را برای کسانی که وضع مالی خوبی ندارند می گویم، باور من بر این است که تلاش زیاد امکانات کم را جبران می کند، فکر نکنید اگر امکانات شما کم است و مدرسه خوب درس نمی خوانید موفق نمی شوید، من به عنوان مثال کسی هستم که امکاناتی از معلم خصوصی و مشاور و غیره را نداشتم و در مدرسه خاصی هم نبودم.

درس خواندن رتبه سوم کنکور علوم انسانی تا یک روز قبل از کنکور

امیرحسینی جلالی رتبه سوم کنکور علوم انسانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در  یزد  اظهار داشت: برای کنکور به طور رسمی از سال دهم مطالعه می کرده ولی به طور جدی تر با شروع کرونا و پایان سال یازدهم مطالعه کنکوری را آغاز و تا یک روز قبل از کنکور ادامه داده است.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در روز 8 ساعت مطالعه داشته، بیان کرد: در هیچ یک از کلاس های آموزشی و کنکوری شرکت نکرده و تنها از آزمون های آزمایشی و کتاب های کمک درسی بهره گرفته است.

رتبه سه کنکور سراسری نقش والدین را در کسب این موفقیت بسیار زیاد دانست و گفت: بعد از خداوند بهترین و مهترین نقش را خانواده داشتند که با حمایت های تأثیرگزارشان بسیار کمک کننده بودند.

وی اولین رمز موفقیت خود را پیوستگی در مطالعه عنوان کرد و گفت: خوانش مفهومی، توکل به خدا و آرامش در کنار هم برای کسب رتبه برتر کنکور معجزه کردند. 

جلالی افزود: برای موفقیت در کنکور کار خاصی انجام نداده و خودش برنامه ریزی درسی را انجام می داده و با شناختی که از خود داشته کم کم از سال دوازدهم بهترین برنامه ریزی را انجام داده و اجرا کرده تا به موفقیت برسد.

علاقه رتبه ششم کنکور علوم انسانی برای تحصیل در رشته علوم قضایی

حسین ملکی پور رتبه ششم کنکور علوم انسانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: به صورت دقیق از تابستان سال قبل برنامه ریزی خود برای حضور موفق در کنکور را آغاز کردم و برنامه مدونی در این زمینه داشتم.

رتبه 6 کنکور علوم انسانی بیان کرد: شرایط کرونا نیز امکان بهره گیری از کلاس ها را نمی داد و تماما از بستر کلاس های آموزشی سامانه شاد بهره گرفتم.

وی با اشاره به اینکه در هیچ کلاس کنکور و یا موسسه آموزشی حضور پیدا نکردم خاطرنشان کرد: برای ادامه تحصیل رشته علوم قضایی در دانشگاه تهران را مدنظر دارم و امیدوارم در این مسیر موفق باشم.

ملکی پور عنوان کرد: کنکور و کسب رتبه و موفقیت در آن حاصل یک برنامه ریزی طولانی مدت و همچنین همت و تلاش مضاعف است.

توصیه رتبه هفتم کنکور علوم انسانی به داوطلبان کنکور 1401

سحر محمدی رتبه هفتم کنکور گروه علوم انسانی از شهرستان ابهر در پاسخ به سئوالی درباره علت موفقیتش در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه اظهار داشت: پشتکار خیلی زیادی داشتم و روزانه بیش از 10 ساعت مطالعه داشتم؛ شاید رمز موفقیت بنده هم همین موضوع بوده که فقط بر روی کتاب های درسی متمرکز شدم.

وی با بیان اینکه در کلاس های کنکور و تقویتی خارج از مدرسه به هیچ وجه شرکت نکردم، افزود: بنده اعتقادی به این کلاس ها ندارم و اصلا این کلاس ها مناسب کنکور نیست؛ توصیه من به داوطلبان سال آینده این است که تمرکز خود را بر روی کتاب های درسی بگذارند.

محمدی در پاسخ به سئوالی که توصیه شما به داوطلبان کنکور 1401 چیست؟، تصریح کرد: من به دانش آموزان توصیه می کنم که هدف گذاری درستی داشته باشند و با مطالعه درست و اصولی در کنکور شرکت کنند؛ حتما برنامه ریزی داشته باشند تا قدم به قدم به جلو حرکت کنند.

وی با بیان اینکه سئوالات کنکور امسال بسیار سخت بود و حتی نسبت به سال های گذشته بسیار سخت بود، گفت: مخصوصا گلایه ما از طراحان سوال به خاطر سوال ریاضی است که بسیار سخت و دور از انتظار طراحی شده بود. نمی توانم بگویم که سوالات خارج از کتب درسی بود ولی می توانم بگویم سوالات به دور از اهداف کتب درسی طراحی شده بود.

گروه آزمایشی زبان

برنامه دو ساله رتبه دوم کنکور زبان برای کنکور 1400

سحر درودگر رتبه دوم کنکور گروه زبان  در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: همه چیز در کنکور به تلاش و نومید نشدن بستگی دارد و معتقدم دانش آموز نتیجه زحمات یک ساله خود را در روز کنکور رقم می زند.

نفر دوم کنکور سراسری 1400 در گروه زبان انگلیسی بیان کرد: پدر و مادرم هر دو فرهنگی و دبیر آموزش و پرورش هستند و قطعا دعای خیر آنها و همچنین حمایتی که از من در این مدت صورت دادند در موفقیتم بسیار موثر بوده است.

درودگر افزود: از سال یازدهم برای کنکور و حضور موفق در آن برنامه ریزی داشتم و هرچه به بازه کنکور نزدیک تر شدم برنامه ریزی ام منسجم تر و مطالعه خود را مدون تر کردم.

وی خاطرنشان کرد: قبلا دانش آموزان پدرم نیز رتبه های خوبی در کنکور کسب کرده بودند و همین مسئله به من دلگرمی می داد که با تلاش بیشتر می توانم به هدفم برسم.

درودگر تاکید کرد: البته تمرکز بیشتری روی کنکور تجربی داشتم و خداراشکر در کنکور زبان موفقیت کسب کردم.

گلایه رتبه نخست کنکور زبان خارجی از سئوالات غافلگیر کننده آزمون

امیرحسین زرندی رتبه اول کنکور سراسری زبان های خارجی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به اینکه از شهرستان خوی در کنکور شرکت کرده و به رتبه نخست دست یافته است اظهار کرد: علت موفقیت من در کنکور بیشتر تلاش های خودم بوده تا به رتبه مطلوب رسیدم و تعطیلی مدارس برای بنده چندان مشکل ساز نبود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر حمایت های خانواده و دبیران مدرسه که در یافتن منابع به من کمک می کردند در موفقیتم بسیار حائز اهمیت بود.

رتبه اول کنکور سراسری زبان های خارجی با اشاره به نقش کلاس های کنکور و تقویتی در آزمون گفت: بنده تمایلی برای حضور در کلاس های تقویتی نداشتم اما صرفا در سال پایانی با توجه به اینکه مدارس تعطیل شد، در برخی دروس و با کمک دبیران مدرسه خود در کلاس های خصوصی شرکت کردم اما در مجموع نظر مثبتی نسبت به حضور در کلاس های خصوصی ندارم و سعی می کنم که بیشتر خود تلاش کنم.

وی در ادامه افزود: تعطیلی مدارس نیز تاثیر مثبت یا منفی خاصی در نتیجه کنکور نداشت اما به نسبت، موافق بازگشایی مدارس هستم.

زرندی با اشاره به اینکه نظری در مورد برگزاری کنکور یا حذف آن ندارد اظهار داشت: همین که کنکور در زمان مقرر برگزار شد و به تعویق نیفتاد همین خود نقطه مثبتی است.

این کنکوری که در مدرسه استعدادهای درخشان تحصیل کرده است با اشاره به اینکه برخی سوالات نسبت به سابقه کنکور از سطح بالاتری برخوردار بود افزود: برخی سئوالات غافل گیر کننده بود و با توجه به اینکه در گروه زبان های خارجی ثبت نام کرده بودم نمی دانم که خارج از کتاب سئوالی طرح شده بود یا نه، اما در مجموع سطح بالاتری داشت و دشوار بود.

زرندی با توصیه به دانش آموزان کنکوری سال آینده بیان کرد: دانش آموزان اگر در برخی دروس دچار مشکل شدند نباید خود را گم کنند و یا اگر در آزمون مشاهده کردند که چند سوال پشت سر هم دشوار است، نباید روحیه خود را ببازند چون روحیه در کنکور بسیار مهم است و به جای استرس و ترس، از روی سوال دشوار رد شوند.

وی با اشاره به اینکه روزانه بین 6 تا هشت ساعت درس می خوانده است اظهار داشت: بنده به صورت متعادل به درس خواندن در طول شبانه روز می پرداختم و کیفیت مهمتر از کمیت است.

رتبه اول کنکور سراسری زبان های خارجی در پایان با شکرگزاری از خداوند متعال که فرصت و توفیق افتخارآفرینی برای شهر و خانواده نصیبش شد افزود: از خانواده نیز سپاسگذارم که منابع و امکانات را برایم فراهم کردند که در حد توان بتوانم خود را در کنکور نشان دهم و همچنین از دبیران و کارکنان مدارس نیز تقدیر می کنم.

3 سال مطالعه و درس خواندن رتبه پنجم کنکور زبان برای موفقیت در کنکور

دانیال منتظری رتبه پنجم کنکور زبان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به رمز موفقیتش در کنکور 1400، اظهار داشت: عواملی چون توکل به خدا، حمایت پدر و مادر و تلاش مستمر در موفقیت من نقش به سزایی داشتند.

وی افزود: از پایه دهم و یازدهم دقیق درس خواندن را آغاز و به صورت مستمر ادامه دادم و در پایه دوازدهم زمان بیشتری را به درس خواندن اختصاص دادم.

رتبه 5 زبان و رتبه 76 تجربی با بیان اینکه در چند ماه اخیر در کلاس های کنکور و فوق برنامه شرکت کرده است، گفت: با نزدیک شدن به زمان کنکور در کلاس های تقویتی و آزمون های آزمایشی شرکت کردم تا نتیجه بهتری کسب کنم.

وی ادامه داد: کلاس های کنکور و آزمون های آزمایشی نقش مکمل و فرعی دارند و تلاش و پشتکار شخص نقش اصلی است که می تواند فرد را به موفقیت نزدیک کند.

منتظری تصریح کرد: سطح کنکور امسال به ویژه در درس ریاضی متوسط رو به سخت بود و بعضی از سوالات هم از خارج از کتاب طراحی شده بود که نمره منفی برای آنها برداشته شد.

رتبه 5 زبان و رتبه 76 تجربی با اشاره به نقش خانواده در موفقیت فرزندان، اظهار داشت: به طور یقین خانواده نقش به سزایی دارد و در خانواده من مادرم از نظر درسی، روحی و روانی بسیار حمایت کردند و پدرم هم نقش کمک مالی برای خرید کتاب و شرکت در کلاس ها و آزمون های آزمایشی داشتند.

وی افزود: در دبیرستان اژه ای یک درس خواندم و با توجه به رتبه هایی که کسب کردم، تمایل دارم رشته پزشکی دانشگاه اصفهان را دنبال کنم.

منتظری خاطرنشان کرد: کنکور ایراداتی دارد از جمله اینکه سوالات آن از نظر علمی و تیپ سوال درست نیست، نفرات برتر کنکور در زمره دانش آموزان باهوش و درس خوان هستند و کنکور از نظر سنجشی مشکلی ندارد اما از نظر محتوا و نوع سنجش ایراداتی به آن وارد است.

رتبه 5 زبان و رتبه 76 تجربی با بیان اینکه بهتر است امتحانات نهایی در کنکور تاثیرگزار باشد، گفت: به نظر من مسئولان برای سنجش دانش آموزان نباید فقط به 4 ساعت زمان کنکور بسنده کنند و این سنجش نیاز به زمان بیشتری دارد و امتحانات نهایی باید تاثیرگزار باشد.

وی ادامه داد: به دانش آموزانی که سال آینده قصد شرکت در کنکور دارند پیشنهاد می کنم تحت تاثیر جوی که ایجاد شده قرار نگیرند اینکه در زمان مشخص درس بخوانند یا در چندین آزمون آزمایشی و کلاس کنکور شرکت کنند بلکه با حفظ روحیه تلاش کنند و به خودشان ایمان داشته باشند که موفق خواهند شد.

گروه آزمایشی هنر

مطالعه 12 ساعت در روز رتبه نخست کنکور هنر

نتایج کنکور 1400 توسط سازمان سنجش منتشر شد که در این بین زنجانی ها سه رتبه ارزشمند را کسب کردند. امیر مهدی زلفی از شهرستان ابهر موفق به کسب رتبه نخست گروه علوم انسانی، سحر محمدی از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه 7 گروه علوم انسانی و نهایتاً سید سپهر فرندی از شهرستان زنجان موفق به کسب رتبه نخست رشته هنر شدند.

سید سپهر فرندی که متولد 7 مهرماه 1381 از زنجان است علاوه بر کسب رتبه نخست رشته هنر، توانست رتبه 1500 رشته ریاضی فیزیک را به دست بیاورد و شاید می شود از آن به عنوان رکوردی یاد کرد. به گفته خود، علاقه زیادی به رشته نوازندگی دارد و راغب است در دانشگاه تهران رشته نوازندگی تحصیل کند. همچنین وی اعلام کرد که در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده و برای کسب موفقیت روزانه حدود 13 ساعت مطالعه کرده است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره علت موفقیت شما در کنکور 1400 با وجود دوری از درس و مدرسه چیست، اظهار داشت: من از مهرماه سال گذشته روزانه هشت ساعت مطالعه داشتم ولی روزهای نزدیک به کنکور 12 و 13 ساعت مطالعه داشتم. خیلی تلاش کردم تا در کنکور رتبه خوبی به دست بیاورم ولی اغراق می کنم هیچ گاه فکر نمی کردم رتبه نخست را کسب کنم.

فرندی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه  آیا در کلاس های کنکور و تقویتی خارج از مدرسه شرکت کرده بودید، افزود: من فقط کتاب های کمک آموزشی می خریدم و در خانه آن ها را مطالعه می کردم.

رتبه برتر کنکور هنر با بیان اینکه واقعا فکر نمی کردم که سوالات امسال به اینگونه سخت باشد؛ تصریح کرد: کنکور در ایران ثابت کرد که غیرقابل پیش بینی است و لطف خدا بود که توانستم این رتبه را کسب کنم.

وی درباره نقش خانواده در موفقیتش گفت: من مدیون خانواده خود هستم و 60 درصد موفقیت خود را مدیون خانواده می دانم چرا که یک سال من را شبانه روز تحمل کردند.

انتقاد رتبه چهارم کنکور هنر از برخی سئوالات آزمون

 

می سا شفیع پور فومنی رتبه چهارم کنکور هنر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اصلی ترین علت موفقیت خود در کنکور 1400 را تلاش و مطالعه بسیار دانست و اظهار داشت: 60 درصد علت موفقیت بنده در کنکور هنر، حاصل تلاش و ممارستم بوده است.

رتبه چهارم کنکور هنر با بیان اینکه بنده بخشی از موفقیتم را مدیون کلاس های تقویتی هستم عنوان داشت: 40 درصد از موفقیتم حاصل شرکت در کلاس های تقویتی است و کلاس های کنکور و تقویتی از لحاظ آموزشی و برنامه ریزی یاریگر من بودند.

دانش آموز گیلانی خاطرنشان کرد: دانش آموزانی که به دنبال رتبه برتر در کنکور هستند ناچار به استفاده از کلاس های کنکور می شوند و بنده بخشی از موفقیتم را مدیون این کلاس ها هستم.

وی ضمن قدردانی از پدر و مادرش به دلیل حمایت در کسب این موفقیت افزود: خانواده بنده همواره حامی من بودند و امسال نیز به طور ویژه از لحاظ مالی و عاطفی در کنارم بودند و فضا را به گونه ای فراهم کردند تا بتوانم در آرامش درس خوانده و تمام تمرکزم را روی درسم بگذارم.

شفیع پور فومنی با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس امسال موقعیت خوبی را برای بنده ایجاد کرد تا وقت بسیاری برای تمرکز بر روی درس ها داشته باشم افزود: بنده موافق کلاس های حضوری و اکنون نیز علاقه مند به شرکت در کلاس های حضوری در دانشگاه هستند.

رتبه چهارم کنکور هنر ابراز داشت: البته با وجود شرایط کنونی امکان آموزش حضوری میسر نیست و با وجود اینکه کلاس های حضوری از لحاظ کیفیت آموزش بسیار بهتر است اما مهم ترین موضوع حفظ سلامت افراد است.

دانش آموز گیلانی تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم اکنون واکسینه نشده و حتی پس از واکسن نیز باید از برگزاری تجمعات خودداری شود آموزش های مجازی را تا زمانی که یک وضعیت سلامت پایدار در کشور ایجاد شود ترجیح می دهم.

وی درباره سطح مباحث کنکور با بیان اینکه مباحث کنکور هنر در مجموع از منابع آزاد طراحی می شود اظهار داشت: بنده برای کنکور امسال کتاب های وزارتی نظام جدید و قدیم، دایره المعارف ها، کتاب های منابع آزاد را مطالعه و همچنین در آزمون های آزمایشی نیز شرکت کردم.

شفیع پور فومنی افزود: سطح سئوالات مبحث درک عمومی هنر کنکور خوب بود اما درس ریاضی با سال های قبل متفاوت و بسیار سخت بود از طرفی برای درس ترسیم فنی، سوالات خارج از کتاب و در برخی از موارد غیرمنطقی بود.

رتبه چهارم کنکور سراسری هنر خاطرنشان کرد: همچنین برای درس خلاقیت تصویری پاسخ نامه سازمان سنجش نادرست بود و درس خلاقیت موسیقی نیز سئوالات خارج از کتاب بسیاری داشت.

وی در پایان در توصیه به کنکوری های 1401 افزود: بنده در ابتدای راه به خوبی نمی دانستم که باید چه کار کنم اما به تدریج مسیر درست را پیدا کردم و پیشنهاد من به کنکوری های 1401 این است که ابتدا تحقیق کرده و مشخص کنند که چه مسیری را برای آینده در نظر دارند.

دانش آموز گیلانی با تأکید بر اینکه دانش آموزان تنها به فکر جنبه مالی نباشند گفت: بسیاری از دانش آموزان به دلیل جنبه مالی و کاری به سراغ رشته های پزشکی و مهندسی می روند اما مهم این است که فرد در رشته ای که علاقه دارد تحصیل کرده و مسلماً در آن موفق نیز می شود.

شفیع پور فومنی تصریح کرد: توصیه من به دانش آموزانی که سال آینده کنکور دارند این است که تنها یک سال به خوبی تلاش کنند و حتماً نیز پس از تلاش و ممارست در این یک سال به خواسته خود می رسند همان طور که این اتفاق برای بنده و دانش آموزان دیگر افتاد.

به گزارش تسنیم، می سا شفیع پور فومنی از استان گیلان توانست در کنکور سراسری امسال در رشته هنر رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/شنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان